Moskwa autokarem

Moskwa to największe miasto w Europie!  Będąc w stolicy Rosji korzystam z każdej możliwości zwiedzania tego ogromnego miasta. Także wstałam wcześnie rano i wyruszyłam na wycieczkę autokarową organizowaną przez Uniwersytet Puszkina. 

Pierwszy punkt objazdowej wycieczki to Uniwersytet im . M.W.Łomonosowa. Jest OGROMNY! Z daleka przypomina nieco Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To największy i najbardziej znany uniwersytet w całej Rosji. Uniwersytet Moskiewski liczy 21 wydziałów, ponad 200 katedr, 360 laboratoriów, 163 gabinety studyjne i 8 instytutów naukowo-badawczych.

Widok z Worobiowych Gor – wzgórza Warabiowe leżą na prawym brzegu rzeki Moskwa. Jest to jedna z najwyżej położonych części miasta.

O mały włos a zapomniałabym wspomnieć o kroszce-kartoszce .To duży ziemniak zapieczony w foli, który przed podaniem się rozcina i nakłada wybrany farsz. Koszt to około 10zł.

Co udało mi się jeszcze zobaczyć tego dnia?

Okolice moskiewskiego zoo. 

Moskiewskie zoo posiada ponad 6000 zwierząt reprezentujących około 1000 gatunków i obejmuje obszar około 21,5 ha także na pewno jeszcze wrócę w tą okolicę nie raz, zwłaszcza, że w pobliżu jest też polska ambasada.

Klauna.


Jeden z dwóch rosyjskich cyrków.

Park koło cyrku – warto się tu wybrać!

W budynku poniżej odbywają się koncerty. Na co dzień
można tu kupić książki. podobno taniej w Moskwie się nie znajdzie, także na pewno się wybiorę ;D

Za mną też pierwsze kulinarne moskiewskie doznania.Wyglądało na drogie miejsce, a jak na warunki Moskiewskie było całkiem przyzwoicie. 
Stacja metra: Cwetnoj Bulwar, centrum handlowe, 5 piętro.
Kapusta kiszona z żurawiną, brizol (czyli mięso zawijane w środku z marchewką + ser na wierzchu), do tego dzbanuszek herbaty i wartuszka z twarogiem. Wszystko bardzo smaczne! Do zapłaty 237 rubli. (Dodam przy tym, że średnia cena herbaty w kawiarni kształtuje się w granicach 160-260 rubli).
3 zdjęcia poniżej pochodzą ze stacji Park Pobedy <zwycięstwa>.

 Okolica stacji metra Park Pobedy.

Widok z mostu na rzekę Moskwę.

Tutaj mieszkania są ponoć bardzo drogie, a dlaczego? Ściany są bardzo grube, więc nie słychać co robią sąsiedzi 😉 Logiczne, prawda?

Na koniec dzisiejszego dnia uroczy samochód ;D


Jeśli przypadkowo będąc w Moskwie planujecie wizytę w Polskiej ambasadzie, to należy uzbroić się w cierpliwość! Znajduje się między stacjami metra Białoruskaja i Barikadnaja. Okolica ambasady jest delikatnie mówiąc droga! Wejście do środka do prostych nie należy, trzeba poddać się licznym kontrolom i przywyknąć do odsyłania od okienka do okienka. Także tutejsi pracownicy chyba przesiąkli już rosyjskim podejściem do załatwiania spraw wszelakich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *