Odkrywamy podróżowanie na nowo czyli podróże z dzieckiem


Odkrywamy podróżowanie na nowo 

czyli 

podróże z dzieckiem

W ostatnich miesiącach naszego życia sporo się zmieniło. Zwłaszcza dla mnie. Z pracoholika stałam się pełnoetatowym rodzicem. Jest nas teraz troje. Więc i podróżujemy we troje. Pierwsze mniejsze i większe wyjazdy już za nami. Nie wyobrażam sobie teraz że moglibyśmy zostawiać Martynę z dziadkami i wyruszać sami. Zmiany często są dla nas okazją do poszerzania naszych horyzontów. Nowy członek rodziny zmotywowałam nas do przeszperania zasobów internetu by dowiedzieć się nieco więcej na temat podróżowania z berbeciem 😉 Miłośnikom radia na pewno spodobają się audycje Radia Bajka. Mnóstwo tam wskazówek, porad i inspiracji.

Szukając sprawdzonych i wartościowych wpisów trafiliśmy na portal Dziecko w podróży.

Co znajdziecie na portalu Dziecko w podróży? Atrakcje dla dzieci w każdym wieku, mnóstwo zdjęć, garść inspiracji i strefę niezbędnik w podróży. Nie zabrakło też relacji podróżników! 

Szczególnie polecamy zajrzeć do artykułu na temat najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce. W zestawieniu znalazło się kilka miejsc doskonale nam znanych, ale i takich o których wcześniej nie słyszeliśmy. Kilka z nich wpisaliśmy nawet na listę miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. My polecamy odwiedzić Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Naszą relacje znajdziecie we wpisie ZAMEK CHĘCINY I CENTRUM BAJKI W PACANOWIE.

http://www.dzieckowpodrozy.pl

Z pojawieniem się córki nasza lista miejsc do odwiedzenia zdaje się coraz bardziej powiększać zamiast zmniejszać! 

Chyba każdy kto podróżował sam bądź we dwójkę przyzna, że pojawienie się dziecka zmienia charakter podróży. Jednak wcale to nie oznacza, że te podróże są gorsze. Nie znaczy to także, że powinniśmy porzucić nasze dotychczasowe pasje. Często słyszymy, że dziecko potrzebuje stabilizacji i ustalonego rytmu dnia. Jak również, że nie jest walizką którą możemy przerzucać z konta w kont. Ze wszystkim tym absolutnie się zgadzamy. Jednak stabilizacja i rytm dnia nie oznacza zamknięcia w czterech ścianach. 

Za nami 8,5 miesiąca bycia rodzicem. Z jednej strony mało, a z drugiej dużo. Prawie 9 miesięcy poznawania siebie i podróży przez życie. Szczęśliwej podróży, bo takiej w której odnaleźliśmy się. Trochę w drodze, a trochę we własnych 4 ścianach. Widzimy też już teraz, że wyjście z dzieckiem do ludzi powoduje, że od małego staje się ono otwarte na świat i ludzi, Dzięki temu łatwiej adaptuje się w nowych warunkach. Zresztą mamy wrażenie, że to właśnie dzieci szybciej odnajdują się w nowych miejscach i sytuacjach. 

Co ciekawe już u niespełna rocznego malucha można zaobserwować radość po powrocie do domu i ten wyraz twarzy „nareszcie mam swoje wszystkie zabawki!”. 

Co zmienia się z momentem pojawienia się dziecka w aspekcie podróżowania? Bardzo dużo. Na pewno musimy się lepiej przygotować do podróży. Zaplanować trasę i postoje. Zabrać jedzenie dla maluszka, Umówmy się. Małe dzieci nie są zbyt wyrozumiałe. Zazwyczaj gdy pojawia się potrzeba należ ją spełnić już, a nie za 15 minut. Jak jest głodny to teraz. Jak przewinąć to teraz. Ilość rzeczy które musimy zabrać się powiększa. Nic w tym jednak dziwnego. Musimy tylko patrzeć na to w ten sposób, że jest to bagaż dla kolejnej osoby. wyobraźnie sobie jakbyście zapomnieli swojej walizki. Wbrew pozorom też macie tam sporo rzeczy 😉 Jedak to co zmienia się najbardziej to sposób oglądania przez nas świata. Dzieci pozwalają nam zwolnić i dostrzec rzeczy, które normalnie byśmy przeoczyli. dzieci pozwalają nam na nowo cieszyć się drobnymi rzeczami i doceniać każdą wspólnie spędzoną chwile. 

Podróże z dziećmi to czas gdy potrafimy odłożyć wiele spraw. Nie patrzeć w ekran telefonu czy komputera i być razem tak na 100%. Razem, a nie obok siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *