Prezenty dla dziecka 0-12 mc

Święta tuż tuż.. Czas płynie nieubłaganie, nie zwalniając nawet na chwilę. Do świąt został nieco ponad tydzień co widać po sklepach. Nie tylko dlatego, że atakują nas ze wszystkich stron świąteczne dekoracje i kolędy ale przede wszystkim wskazuje na to świąteczne oblężenie

Wszyscy pędzą w poszukiwaniu upragnionych prezentów, czasem wyrywając je sobie niemal z rąk.
Na szczęście większość prezentów już mamy. Przeglądamy jednak rożne zestawienia prezentowe blogerów z zaciekawieniem co to się teraz w modnych kręgach kupuje takim maluchom. I tak trafiliśmy na mamę Wronka, oraz na Mamy gadżety, a także na blog Blisko dziecka. Znaleźliśmy wśród proponowanych prezentów kilka ciekawych propozycji, kilka doskonale nam znanych i kilka które zdecydowanie wykraczają poza przeciętne możliwości budżetowe.

Poniżej przygotowaliśmy naszą listę prezentowych gwiazdkowych hitów.
Zamiast rodzicielskiego hitu SZUM MISIA, mamy zakupionego niedawno HIPCIA. Firma Fisher Price naprawdę się postarała, bo Hipcio skradł serce Małej pokazując gwiazdki na suficie i cicho grając odgłosy natury z rechoczącą żabą w tle. Ku naszemu zdziwieniu 9 miesięczny szkrab sam dozuje sobie zapotrzebowanie na światło i dźwięki Hipcia, włączając i wyłączając go samodzielnie. (Cena ok 80-100zł)

Poza tym dla maluchów do roku polecamy:
Kubeczki z Ikei, które rozwijają koordynację ruchową i logiczne myślenie. Można z nich budować wieże, składać jeden kubek w drugi, bawić się w wodzie i piasku, a w przypadku starszych dzieci uczyć kolorów. (Cena 7,99zł) 

Piłka Grzechotka Oball Rattle  (Cena od 20zł)
Polecamy wszelkiego rodzaju piłki – rożnej wielkości. Turlanie, podrzucanie, segregowanie do formy od babeczek. Piłki to nieograniczone możliwości zabawy.

Książeczka Mały kotek, wydawnictwa Wilga. Ta niepozorna książeczka swoją grafiką i zabawną historyjką skradła serce małej Martynki. Jest cała seria o różnych zwierzątkach, także pewnie zaopatrzymy się w kolejne pozycje tego wydawnictwa. (Cena ok 3- 5zł)

Księga dźwięków – ta pozycja często pojawia się w zestawieniach polecanych rzeczy dla maluchów. Jedna tylko strona nie bardzo się podoba „Szpinak robi BLEEE”, także skutecznie omijamy ja przy każdym czytaniu. Generalnie fajna, choć z racji, że jest bardzo gruba dość szybko się rozpada. (Cena około 30zł)Wybór książek dla maluchów jest przeogromny. Najmłodszym maluszkom warto kupić książeczki kontrastywne np. Oczami maluszka. Niemowlaki uwielbiają wszystko co miało-czarno-czerwone. 
Bardzo fajne propozycje dla najmłodszych ma firma Mom’s. Dobry stosunek jakości do ceny. Przyjemne w dotyku, a dzięki kontrastowym kolorom przyciągają uwagę maluszków.


Miękkie, gumowe klocki.
(Są w bardzo różnych cenach, nasz zestaw 6 szt kupiliśmy w markecie za ok 25zł). 

Sortery
To dobry moment na zakup sorterów klocków. 
Sprawdzą się również wszelkiego rodzaju grzechotki i szeleszczące maskotki. 
Jeśli z kolei nie chcecie iść w stronę zabawek to uniwersalnym prezentem będą również:
  • pieluchy
  • kocyk
  • ubranka
Nasza Mała znajdzie w tym roku pod choinką pudło z drewnianymi klockami, z których zapewne za jakiś czas będzie budowała wieże i zamki, a na razie burzyła wytwory rodziców.

Nie mamy nic przeciwko super hiper wypasionym zabawkom dla maluchów jednak nie dajmy się zwariować! Czasem zapominamy, że takie szkraby będą cieszyć się nawet z pustej butelki, kuchennych misek czy zakrętek od słoików jeśli tylko będziemy im towarzyszyć w zabawie. 

Wiecie co naszym zdaniem będzie najlepszym prezentem dla dziecka?
Wspólnie spędzony czas. Może zamiast kupować kolejnego pluszaka wybierzcie się razem na spacer do parku albo poczytajcie książeczki. 

Ps. Dalej na topie są u nas zabawki, o których wspominaliśmy przy okazji przygotowań do długiej jazdy autem.