Jak urządzić pokój dla 2 latki

Początkowo nasza Martyna miała dla siebie kącik w salonie. Można się domyślić  jak to się skończyło. Opanowała go całkowicie i z trudem znajdowało się tam miejsce dla nas. Także jak tylko na horyzoncie pojawiła się nadzieja, że będziemy mogli urządzić jej własny pokój, od razu pojawiło się pytanie:
.

 Jak urządzić pokój dla niespełna dwuletniej dziewczynki? 

.
Sprawa wcale nie jest prosta. Na rynku jest spory wybór produktów dla dzieci, więc ciężko się zdecydować. Zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet. Od dłuższego czasu przeglądaliśmy blogi i strony w internecie w poszukiwaniu inspiracji. Mieliśmy do dyspozycji jakieś 10m2 więc nie jest to jakaś specjalnie duża przestrzeń.
.
Część rzeczy kupowaliśmy na długo przed urządzeniem pokoju. Mieliśmy już farbę, kupioną pod wpływem impulsu na wyprzedaży w jednym z marketów budowlanych. Mając już kolor ścian trzeba było dopasować resztę. W szafie czekał też już dywan, lampki led i lampa kupiona na wyprzedaży w Ikei.

 .
Co było dla nas ważne przy aranżacji pokoju dla dwulatki:

 • jasny kolor mebli (pokój jest dość ciemny)
 • pojemna szafa
 • miejsce do przechowywania rosnącej w zastraszającym tempie ilości zabawek
 • wolna przestrzeń do zabawy
.

Łóżko

Długo się zastanawialiśmy jakie powinno być. Gdy w internecie znalazłam łóżko w kształcie domku, stwierdziliśmy, że będzie to strzał w 10! Nasze wykonaliśmy samodzielnie. Trochę pracy z tym było, ale ile satysfakcji! Bez problemu można znaleźć je w ofercie wielu sklepów internetowych.Koszt materiałów niezbędnych do wykonania łóżka:

Inne:

Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki

.Pokój dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki

.
Sposób na względne uporządkowanie zabawek to u nas regał Expedit z Ikeii i dwie nieduże półeczki nad nim. Regał ustawiony jest tak by Mała mogła z niego swobodnie korzystać, mając dostęp do wszystkich zabawek. Książek, puzzli, klocków, sorterów i całej masy innych różności.
.

Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki. .
Pokój dla dziewczynki

.
Z racji, że nasza córka jest miłośniczką książek, a w ostatnim czasie podejmuje ambitne próby rysowania, zaraz koło regału znalazło się miejsce na stolik i krzesełka. Oryginalnie komplet był biało-drewniany. My przemalowaliśmy go tą samą lakiero-bejcą co łóżko.
.

Pokój dla dziewczynki
.
Szafę również kupiliśmy w Ikei, jeden z najprostszych modeli. Dużym plusem (poza ceną) jest fakt, że w środku możemy ją dowolnie aranżować. Także we wnętrzu naszej szafy znalazło się miejsce na 3 półki i wieszaki.
.
Pokój dla dziewczynki

.
Strzałem w 10 okazał się też zakup tablicy magnetycznej na której swoje miejsce mają magnetyczne puzzle-zwierzaki Djeco.

 .
Pokój dla dziewczynki
.
Chcieliśmy żeby wnętrze było stonowane i w miarę uporządkowane, a jednocześnie przytulne. Tak by Martyna chciała w nim spać i spędzać czas.
 .
Z racji, że zabawki są różnokolorowe i często pstrokate zdecydowaliśmy się na naturalną bazę w postaci białych mebli i jednolitych pastelowych ścian. Dzięki temu z biegiem czasu i zmianą upodobań naszej córki będziemy mogli zmieniać pokój wymieniając dodatki (obrazki, poduchy, dywan).
 .
Większość mebli jest z Ikei. Po pierwsze ze względu na ich prostotę, a po drugie ze względu na cenę. Nie oszukujmy się, ale w przypadku mebli do pokoju dziecięcego nie jest to inwestycja na najbliższe 15 lat.
 .
Brakuje już dosłownie drobiazgów w postaci rolety na okno i narzuty na łóżko (już prawie gotowa). Z czasem pewnie pojawi się jeszcze kilka obrazków na ścianach i poduszek 😉

 

27 thoughts on “Jak urządzić pokój dla 2 latki”

 1. Pomysł z łóżkiem w kształcie domku – rewelacja! 😀 My też zaliczyliśmy wymianę mebli na podobnym metrażu ale ograniczyliśmy się do gotowego zestawu z Ikei – tyle że w naszym przypadku w tym pokoju za chwilę musi się zmieścić dwójka dzieci 🙂 Pozdrawiam

 2. Łóżko ma genialne 🙂 U nas urządzenie pokoju było nie lada wyzwaniem, bo mamy skosy! Więc pod niskie ściany tylko biurko i łóżko, szafa robiona na zamówienie żeby była na maksa pojemna i wykorzystała powierzchnię jaką mamy 🙂 Mamy za to spory problem z pojemnościa regału na książki….trzeba go znowu powiększyć 🙂

 3. Super pomysły – sami tez korzystamy z ikei 🙂 Mega fajny dywanik – muszę pomyśleć nad zakupem 🙂
  My zabawki mamy częściowo poukładane na regale dostosowanym do naszego Mieszka, a część jest w Ikeowych kolorowych pojemnikach do których będzie również regał w przyszłości, gdy się powiększy ich liczba 🙂

 4. Śliczny pokoik,w którym sama bardzo chętnie bym zamieszkała 🙂 O takim łóżku zawsze marzyłam – i dla siebie, i dla Bąbla – ale niestety układ naszego pokoju dziecięcego nie pozwolił na tego typu rozwiązanie.

 5. My też będziemy sie przymierzać do urządzania pokoju ale juz trzy latki 😉 najbardziej zaciekawiło mnie łóżko. Ale chyba uwzględnimy większy materac i barierki bo na sie strasznie turla maluch.

  1. Też rozważaliśmy barierki, z racji, że Mała kręci się dość mocno. Postanowiliśmy najpierw zrobić bez, a barierki domontować jeśli będzie taka potrzeba. Jak na razie nic nie wskazuje, żeby trzeba było je zamontować, choć kręci się po całym łóżku. My zdecydowaliśmy się na wymiar materaca 70 na 160 i mamy nadzieję, że chwile posłuży 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *