Moskwa autokarem

Moskwa to największe miasto w Europie!  Będąc w stolicy Rosji korzystam z każdej możliwości zwiedzania tego ogromnego miasta. Także wstałam wcześnie rano i wyruszyłam na wycieczkę autokarową organizowaną przez Uniwersytet Puszkina. 

Pierwszy punkt objazdowej wycieczki to Uniwersytet im . M.W.Łomonosowa. Jest OGROMNY! Z daleka przypomina nieco Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To największy i najbardziej znany uniwersytet w całej Rosji. Uniwersytet Moskiewski liczy 21 wydziałów, ponad 200 katedr, 360 laboratoriów, 163 gabinety studyjne i 8 instytutów naukowo-badawczych.

Widok z Worobiowych Gor – wzgórza Warabiowe leżą na prawym brzegu rzeki Moskwa. Jest to jedna z najwyżej położonych części miasta.

O mały włos a zapomniałabym wspomnieć o kroszce-kartoszce .To duży ziemniak zapieczony w foli, który przed podaniem się rozcina i nakłada wybrany farsz. Koszt to około 10zł.

Co udało mi się jeszcze zobaczyć tego dnia?

Okolice moskiewskiego zoo. 

Moskiewskie zoo posiada ponad 6000 zwierząt reprezentujących około 1000 gatunków i obejmuje obszar około 21,5 ha także na pewno jeszcze wrócę w tą okolicę nie raz, zwłaszcza, że w pobliżu jest też polska ambasada.

Klauna.


Jeden z dwóch rosyjskich cyrków.

Park koło cyrku – warto się tu wybrać!

W budynku poniżej odbywają się koncerty. Na co dzień
można tu kupić książki. podobno taniej w Moskwie się nie znajdzie, także na pewno się wybiorę ;D

Za mną też pierwsze kulinarne moskiewskie doznania.Wyglądało na drogie miejsce, a jak na warunki Moskiewskie było całkiem przyzwoicie. 
Stacja metra: Cwetnoj Bulwar, centrum handlowe, 5 piętro.
Kapusta kiszona z żurawiną, brizol (czyli mięso zawijane w środku z marchewką + ser na wierzchu), do tego dzbanuszek herbaty i wartuszka z twarogiem. Wszystko bardzo smaczne! Do zapłaty 237 rubli. (Dodam przy tym, że średnia cena herbaty w kawiarni kształtuje się w granicach 160-260 rubli).
3 zdjęcia poniżej pochodzą ze stacji Park Pobedy <zwycięstwa>.

 Okolica stacji metra Park Pobedy.

Widok z mostu na rzekę Moskwę.

Tutaj mieszkania są ponoć bardzo drogie, a dlaczego? Ściany są bardzo grube, więc nie słychać co robią sąsiedzi 😉 Logiczne, prawda?

Na koniec dzisiejszego dnia uroczy samochód ;D


Jeśli przypadkowo będąc w Moskwie planujecie wizytę w Polskiej ambasadzie, to należy uzbroić się w cierpliwość! Znajduje się między stacjami metra Białoruskaja i Barikadnaja. Okolica ambasady jest delikatnie mówiąc droga! Wejście do środka do prostych nie należy, trzeba poddać się licznym kontrolom i przywyknąć do odsyłania od okienka do okienka. Także tutejsi pracownicy chyba przesiąkli już rosyjskim podejściem do załatwiania spraw wszelakich.