Park Zwycięstwa + muzeum, Moskwa

Dopadł mnie brak weny na szwendanie się po mieście, za to jest chwila by nadrobić zaległości.
Kilka dni temu Alex udał się do Parku Zwycięstwa (Парк Победы) i przypadkowo poszedł do znajdującego się tam muzeum  wielkiej wojny ojczyźnianej (Центральный музей Великой Отечественной войны В.И. ЗАБАРОВСКОГО).
Strona internetowa muzeum => KLIK.
Trafić tu łatwo, wysiada się na stacji metra o tej samej nazwie co park i już się jest na miejscu. Nawet Alex się nie zgubił! 😉 

Alex tuż po wyjściu z metra, w tle Ded Maroz i Sneguroćka.

 

Choć na zdjęciach tego nie widać. Pogoda tego dnia była bardzo niesprzyjająca. Masakrycznie ślisko! Duży wiatr i padający śnieg – istna mieszanka wybuchowa!

Około godziny 10.00 😉

Nie planowaliśmy wchodzić do muzeów, przekonały nas jednak warunki atmosferyczne. Dla studentów wejście za darmo, bilet dla dorosłych 100 rubli. Naprawdę warto się tu wybrać. Jeśli widzieliście kiedyś panoramę racławicką to pomnóżcie swoje wrażenia *100 😉 Alex oczywiście nie umniejsza nic naszej panoramie.. aczkolwiek przechodząc z sali do sali i oglądając kolejne ścienne malowidła wraz z inscenizacją naprawdę jest się pod ogromnym wrażeniem. Sala może do najciekawszych nie należała ale sufit robi wrażenie.

Czasem odnosiło się wrażenie, że bitwa nadal trwa.

 

 

 

 

Powyższe zdjęcia pochodzą z sal, które poświęcone były poszczególnym miastom, gdzie odbyły się ważne bitwy. Na ścianie bardzo realistycznie wykonane malowidła przedstawiające miejsce rozgrywanych bitew. Każda z sal została tak perfekcyjnie przygotowana, że czasem ciężko było dostrzec gdzie kończy się ściana, a gdzie zaczyna się reszta. Kawałki drewna leżące na ziemi sprawiały wrażenie jak by jeszcze się tliły..

 

 

 

 

W Moskwie nawet schody prowadzące na stację metra robią wrażenie;)

 

Ps. Kto by pomyślał, że Alex jeszcze do niedawna samochody rozróżniała według kolorów dziś zawzięcie robi zdjęcia napotkanym co ciekawszym obiektom.

 

Ps. Między 2, a 9 stycznia wiele muzeów w Moskwie jest darmowa. Także trzeba się przygotować na duże kolejki i tłumy.