Wielki teatr, Moskwa

Najbardziej znany teatr w Moskwie czyli Большой Театр.

Alex wybrał się na balet “Dziadek do orzechów”.

Ceny nie są zbyt przystępne dla przeciętnego śmiertelnika. 

Jednak jest wyjście numer 2. Czyli chcąc udać się na przedstawienie o godz. 12.00 => wstajesz bladym świtem, wczesnym rankiem gdy na dworze jest jeszcze ciemno i nawet w oknach jeszcze światło tylko gdzieniegdzie się świeci i udajesz się pod teatr celem wpisania się na magiczną listę biletów dla studentów.

Tak oto prezentował się teatr dzisiejszego poranka.

Oczywiście ilość biletów ograniczona. 
Koszt 50 lub 100 rubli w zależności na, której scenie odbywa się przedstawienia. 
Miejsca szałowe nie są, nawet na bilecie jest napis “niewygodne miejsca”. Czasem da się przesiąść na bardziej dogodne w zależności od szczęścia 😉 

Wracając do zakupu biletu.. gdy już się jest na tej magicznej liście można udać się do pobliskiego Mcdonald, w którym nawet o tej barbarzyńskiej porze <9.00> jest tłum ludzi i nie ma gdzie usiąść. Dziś się poszczęściło (stolika Alex nie upolował ale za to dwa krzesła udało się złapać;) 

Na około 1,5h przed spektaklem znów trzeba udać się pod kasę celem zakupu swojego biletu, oczywiście kolejność kupowania według listy (zazwyczaj, bo różnie bywa). 
Tak oto po kilku godzinach można szczęśliwie udać się na spektakl. Procedura na wieczorne przedstawienie taka sama tylko okres oczekiwania dłuższy!
Czego to student nie zrobi, by tanio pójść się ukulturalnić.

 Tuż przed rozpoczęciem spektaklu.

Samo przedstawienie. Hmm.. znów stwierdziłam, że jestem nieczuły na tego typu sztukę. Teatr super! Budynek w sensie. Kreacje rewelacja! Tylko tak siedzieć 2h i patrzeć jak skaczą i tańczą na scenie mało jakoś Alexa kręci. 
Także kolejny raz Alex utwierdził się w przekonaniu, że gust ma bardziej plebejski niż arystokratyczny. Teraz jednoznacznie może powiedzieć, że baletu nie lubi, a opery nie cierpi wręcz!

Ps. Za to wybrał się jakiś czas temu Alex do niewielkiego moskiewskiego teatru na przedstawienie “Mistrz i Małgorzata” w nowoczesnym wydaniu. Rewelacja! Godne polecenia!