Bourges, Francja

Bourges jako miejsce postojowe wybraliśmy dość przypadkowo. Planując trasę znalazło się ono mniej więcej w samym środku przejazdu przez Francję, także w sam raz na nocny postój. Znaleźliśmy nawet nocleg za stosunkowo rozsądne pieniądze jak na francuskie warunki. 

Bourges, Francja
Niewielkie ale za to bardzo urokliwe miasteczko z piękną gotycką katedrą św. Szczepana, która zresztą nie bez powodu wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spokojnie można by tu kręcić scenę jakiegoś filmu o magii i czarodziejach. 

Bourges, Francja

Bourges, Francja

Bourges, Francja

Bourges, Francja

Bourges to zabytkowe miasto położone w środkowej Francji. Historię swoją ma dość długą i burzliwą. Kiedyś znajdowała się tutaj celtycka osada. W czasach rzymskich natomiast zostało podbite przez Juliusza Cezara, a w okresie wojny stuletniej przez pewien okres pełniło funkcję stolicy. Jeśli ktoś się będzie tu wybierał to można zajrzeć na stronę informacji turystycznej
Bourges, Francja

Bourges, Francja

Bourges, Francja

Bourges, Francja
Co ciekawe miastem partnerskim Bourges jest Koszalin. 
Po Bourges jeżdżą chyba jedne z najmniejszych autobusów jakie widzieliśmy. Do centrum musielimy wybrać się samochodem, bo okazało się że z hotelu odjeżdża w stronę centrum tylko jeden autobus, który kończy kursować ok 18.00. 
Bourges, Francja
Jednak w samym centrum można bez problemu znaleźć bezpłatny parking (co potwierdza, że tłumów tu raczej nie ma). Czy warto tu zajrzeć? Przejazdem na popołudniowy spacer – zdecydowanie tak. Na dłuższy pobyt mogło by jednak powiewać nudą.. ale w sumie kto co lubi 😉
Miejsce na nocleg wybraliśmy najtańsze z możliwych ale za to całkiem przyzwoite. Zwłaszcza jak sobie przypomnimy warunki noclegowe w Londyńskich hostelach. 😉 Hotel Mister Bed, bo o nim mowa, niewątpliwe przez wszystkich traktowane jako one-night-stop. Znajduje się na obrzeżach miasta.  Jest czysty, schludny i bez wyrazu. Łazienka wygląda trochę jak wyjęta z pociągu, cała plastikowa i kompaktowa. Miejsce wykorzystane do maksimum. Łóżka całkiem wygodne, więc jak na nasze potrzeby odpoczynku w zupełności wystarczyło. Cena ok 40 euro za pokój 3 osobowy.