Prezenty dla dziecka 0-12 mc

Znajomym urodziło się dziecko? Nie wiecie co kupić maluszkowi który nie skończył jeszcze roku. Poniżej przygotowaliśmy propozycje uniwersalnych prezentów dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy. Okres ten charakteryzuje się szybkim rozwojem dlatego warto wybrać takie rzeczy, które będą służyć zarówno teraz jak i rok później. Wszystkie rzeczy przetestowane na naszych dzieciach 😉

.

Zamiast rodzicielskiego hitu SZUM MISIA, mamy zakupionego niedawno HIPCIA. Firma Fisher Price naprawdę się postarała, bo Hipcio skradł serce Martyny pokazując gwiazdki na suficie i cicho grając odgłosy natury z rechoczącą żabą w tle. Ku naszemu zdziwieniu 9 miesięczny szkrab sam dozuje sobie zapotrzebowanie na światło i dźwięki Hipcia, włączając i wyłączając go samodzielnie. (Cena ok 80-100zł). Jedyny minus to fakt, że nie można Hipcia wrzucić do pralki, więc czyszczenie jest nieco uciążliwe (np małą szczoteczką do rąk, tak by nie zamoczyć lampki).

.
Kubeczki z Ikei, rozwijają koordynację ruchową i logiczne myślenie. Można z nich budować wieże, składać jeden kubek w drugi, bawić się w wodzie i piasku, a w przypadku starszych dzieci uczyć kolorów. Genialne w swej prostocie. Serio! (Cena 7,99zł)
.

.

Piłka Grzechotka Oball Rattle  Polecamy wszelkiego rodzaju piłki, rożnej wielkości. Turlanie, podrzucanie, segregowanie do formy od babeczek. Piłki to nieograniczone możliwości zabawy. Oball Rattle są super. Maluszkom łatwo ją chwycić. (Cena od 20zł)
.
 .

Książeczka Mały kotek, wydawnictwa Wilga. Ta niepozorna książeczka swoją grafiką i zabawną historyjką skradła serce naszej córki. Jest cała seria o różnych zwierzątkach. Naprawdę fajne. Do tego w markecie można kupić kolorowanki z naklejkami z tej samej serii (dla starszych dzieci) (Cena ok 3- 5zł)

.

 .
Księga dźwięków – ta pozycja często pojawia się w zestawieniach polecanych rzeczy dla maluchów. Jedna tylko strona nie bardzo się podoba “Szpinak robi BLEEE”, także skutecznie omijamy ja przy każdym czytaniu. Generalnie fajna, choć z racji, że jest bardzo gruba dość szybko się rozpada. (Cena około 30zł)

Wybór książek dla maluchów jest przeogromny. Najmłodszym maluszkom warto kupić książeczki kontrastywne np. Oczami maluszka. Niemowlaki uwielbiają wszystko co miało-czarno-czerwone.

.

.
Bardzo fajne propozycje dla najmłodszych ma firma Mom’s. Dobry stosunek jakości do ceny. Przyjemne w dotyku, a dzięki kontrastowym kolorom przyciągają uwagę maluszków. Świetnie sprawdzą się też miękkie, gumowe klocki (ą w bardzo różnych cenach, nasz zestaw 6 szt kupiliśmy w markecie za ok 25zł) o wszelkie sortery, szeleszczące i wydające dźwięki maskotki i zabawki.

.

Jeśli nie chcecie iść w stronę zabawek to uniwersalnym prezentem będą również:

  • pieluchy
  • kocyk
  • ubranka (najlepiej nieco większe niż aktualny rozmiar)

Nasza Martyna znajdzie w tym roku pod choinką znajdzie pudło z drewnianymi klockami, z których zapewne za jakiś czas będzie budowała wieże i zamki, a na razie burzyła wytwory rodziców.

Nie mamy nic przeciwko super hiper wypasionym zabawkom dla maluchów jednak nie dajmy się zwariować! Czasem zapominamy, że takie szkraby będą cieszyć się nawet z pustej butelki, kuchennych misek czy zakrętek od słoików jeśli tylko będziemy im towarzyszyć w zabawie.Tak naprawdę najlepszym prezentem dla dziecka jest wspólnie spędzony czas. Może zamiast kupować kolejnego pluszaka wybierzcie się razem na spacer do parku albo poczytajcie książeczki.

Ps. Dalej na topie są u nas zabawki, o których wspominaliśmy przy okazji przygotowań do długiej jazdy autem.