mapy on-line od goryiludzie.pl

Darmowe mapy on-line od goryiludzie.pl

Musiałabym skłamać jeśli bym powiedziała, że mam dobrą orientację w terenie i że posiadam jakiś specjalny talent do posługiwania się mapą. Z Marcinem to już zupełnie inna sprawa, ma chyba wbudowany GPS. Także po cichu liczę, że Martyna odziedziczyła zdolności w tym aspekcie po tatusiu ;).

 .
Wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę, kiedyś bez mapy z domu nie ruszaliśmy. Teraz jednak tradycyjną mapę przy jeździe samochodem zastąpiła nawigacja wbudowana w telefon. Chociaż nadal staram się wozić w aucie zwykły atlas samochodowy, bo już kilka razy nawigacja zrobiła nam nie mała niespodziankę (np przy poruszaniu się w okolicy Karpacza, GPS poprowadził nas przez oblodzoną, krętą i stromą drogę nie odśnieżaną zimą przez drogowców)!
 .

Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli wybieramy się w góry. Nawet na krótki, dobrze znany nam szlak zabieramy ze sobą mapę. Tradycyjna mapa w ręku jest naszym zdaniem w górach niezbędna!

 .
Chyba nie tylko my planując wyjazd wcześniej sprawdzamy szlaki, atrakcje itd. Portal http://goryiludzie.pl/ przygotował wersję map on-line. Mapy on-line są zupełnie za darmo. Strona jest prosta w obsłudze i czytelna. Wszystkie dostępne mapy znajdziecie tutaj: Mapy turystyczne on-line.
.
.
Mapa działa tylko w zasięgu Internetu. Także  z uwagi na fakt, że w górach często nie ma zasięgu, nie wspominając już o Internecie nie polecamy wybierać się w góry tylko z mapą on-line. Tradycyjna mapa w górach to absolutny must have. Natomiast w domu przy planowaniu mapa w takim wydaniu sprawdza się rewelacyjnie!
 .
.
Niewątpliwym plusem map online jest jakość, aktualność i dokładność, a także możliwość dużego przybliżenia interesującego nas odcinka. Nie zacina się, nie zawiesza. Dla tych co niespecjalnie znają się na samodzielnym przeliczaniu odległości na mapie przydatna może okazać się funkcja “ZMIERZ ODLEGŁOŚĆ”.

Jak już zdecydujemy się gdzie jedziemy i zaplanujemy trasę wycieczek na stronie możemy zakupić wersję papierową interesującej nas mapy.

góryiludzie.pl – darmowe mapy on-line;

Studio Plan – znajdziemy tu również mapy interaktywne i mapy na telefon;

galileos.pl/ – sklep internetowy z dostępnymi mapami, atlasami itp

 

Nam wersja map on-line się podoba  i na pewno nie raz skorzystamy planując górskie wycieczki.