Prezent na pierwsze urodziny dziecka

Chyba każdy kto choć raz wybrał się do sklepu z zabawkami poczuł się nieco przytłoczony ogromem wyboru. Producenci zasypują nas co rusz nowościami, co powoduje, że czasem trudno przebrnąć przez gąszcz dziecięcych zabawek, by wybrać coś naprawdę sensownego. Wbrew pozorom niektóre zabawki tylko z pozoru są przystosowane dla danej grupy wiekowej. Czasem to po prostu ładnie wyglądająca masakra! Przygotowaliśmy naszą subiektywną listę prezentów, które można kupić dziecku na pierwsze urodziny. 

 .

1. Bączek 

Teoretycznie jest dla dzieci od 2 lat, ale u nas już teraz się podoba! Kto miał taki w dzieciństwie?
Cena: ok 15 zł

Sklep SPOD LADY ma w swojej ofercie dużo więcej rzeczy, które wpadły nam w oko. Pamięta ktoś jeszcze Wańkę Wstańkę czy klik-klaka?

2. Tunel dziecięcy z Ikei

Martyna jest zachwycona tym tunelem. Miłość od pierwszego wejrzenia! W dodatku to jedna z tych zabawek, która może posłużyć przez kilka lat.
Cena: 59,99 zł

3. Miś, lalka czy inna przytulanka.

Wybór jest przeogromny. Fajnie jak będzie to coś specjalnie dla waszego Malucha. Coraz więcej osób jak np. USZATE tworzy personalizowanie zabawki. Możemy dopasować misia czy lale do zainteresowań naszej pociechy. Można też stworzyć coś samemu 😉 .prezent na pierwsze urodziny

.

4. Książki

Wybór książek jest przeogromny. Dla dzieci w wieku około 12 miesięcy świetnie sprawdzają się książki obrazkowe, które posłużą na długo. Można bowiem w miarę jak maluch rośnie zmieniać poziom trudności zadań. Dobrym wyborem są też książki, które mają krótkie zdania i atrakcyjną grafikę. Nasza Martyna wprost uwielbia przeglądać książeczki. Na podłodze w salonie stoi pudełko, które skrywa wszystkie posiadane przez nas książki. Widać, że już taki maluch ma swoje preferencje i coraz częściej przynosi wybrane książeczki, wdrapuje się na kolana i czeka aby jej przeczytać przewracając przy tym kolejne strony. U nas aktualnym hitem jest twórczość Brzechwy i Tuwima ale równie często sięgamy po:

Koala nie  pozwala – grafika Emilii Dziubak w połączeniu z humorem Rafała Witek to genialne połączenie.

Cena od ok 15zł


Rok w lesie – 12 kolejnych rozkładówek pokazujących jak zmienia się las w kolejnych miesiącach. Książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, a przy okazji gwarantuje świetną i długą zabawę. Na kolejnych kartach możemy obserwować między innymi dziki, wilki, bażanty, niedźwiedzia, mrówki, dzięcioł, lisy czy żaby.
Cena: od 25 zł


5.Sorter klocków

Wybór jest ogromny. Ważne by na tym etapie klocki nie były zbyt małe, a sam sorter był prosty i bez zbędnych udziwnień.
Cena: w zależności od producenta od 30 zł w górę.

6. Jeździk, pchacz, wózek/autko

12 miesięcy to czas kiedy dzieci stają się coraz bardziej mobilne, często zaczynają stawiać pierwsze kroki. Tym chętniej będą korzystały z tego typu gadżetów.U nas Martyna zaczęła od przesuwania dużego kartonu bądź pufy. Na początku, gdy kroki są mocno niepewne pojazdy na kółkach są za szybkie 😉 Jednak gdy maluch zaczyna bardziej panować nad swoim ciałem w pozycji stojącej jeździk staje się jedną z ulubionych zabawek. Kupując warto zwrócić uwagę by nie był zbyt duży.
Cena: od 60 zł

7.Książeczka sensoryczna/zręcznościowa

Plusem tych małych arcydzieł jest to, że możemy dostosować zadania w książeczce do wieku i zainteresowań Malucha. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i umiejętności osoby szyjącej 😉
.

 

8. Zabawka do ciągnięcia – autko, zwierzak

To kolejna zabawka, która będzie służyć przez dłuższy czas.

Cena: Od kilkunastu złoty w górę.
.

9. Puzzle

Można rozpocząć już przygodę z pierwszymi prostymi puzzlami. Jeśli chodzi o puzzle z uchwytami to fajnie jeśli pod puzzlem też będzie znajdował się dany obrazek. Przy pierwszych próbach dopasowania poszczególnych elementów ułatwi o zadanie.

 

Co poza tym możemy kupić/zrobić rocznemu szkrabowi:

1. Piłki – fajne są piłki oball rote
2. Komplet metalowych dziecięcych sztućców;
3. Klocki (Duplo, drewniane itp);
4. Pamiątkowy album ze zdjęciami z pierwszego roku życia;
5. Ubrania;
6. Huśtawkę – jeśli tylko mamy miejsce w domu na takie atrakcje to polecamy!
.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent na pierwsze urodziny?

Wybrana przez nas zabawka powinna być trwała  i bezpieczna dla dziecka. W tym wieku maluchy wkładają wszystko do buzi. Małe elementy dziecko może łatwo połknąć. Jeśli kupujemy książeczki, to na tym etapie warto jeszcze sięgać po te z twardymi kartkami (chociaż i to nie gwarantuje, że książeczka nie podda się ostrym zębom). Bardzo ważne – trzymajmy z daleka od zasięgu rąk naszych szkrabów wszelkiego rodzaju baterie, ponieważ ich połknięcie jest bardzo niebezpieczne! Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne także można też zerknąć jakie prezenty proponowaliśmy dla dzieci 0-12 msc pod choinkę. Na Wielkanoc też się nadadzą! 😉