Gdańsk, Galeria Zabawek

Mieliśmy ostatnio kilka wolnych dni. W związku z tym, że wyjątkowo nigdzie nie wyjeżdżaliśmy postanowiliśmy poznać nieco lepiej rodzinny Gdańsk. Mieszkamy tu od zawsze, a do tej pory rzadko mieliśmy okazję wcielić się w rolę turysty. 

.
Mówiąc szczerze, Gdańsk w obiektywie innych osób podoba nam się szalenie. Za to gdy sami po nim spaceruje wiele rzeczy wydaje się nam zwyczajne. Także zadanie które przed sobą postawiliśmy okazało się nie łatwe. Bardzo się nam spodobało, więc z pewnością będziemy kontynuować zwiedzanie, głównie w poszukiwaniu atrakcji dla dzieci w Gdańsku.

.
Dziś zabierzemy Was na krótki spacer po Gdańskiej starówce i zajrzymy do Galerii Zabawek.
.
Lubimy Gdańską starówkę za to, że wystarczy dojechać do Centrum  i można po prostu spacerować po ulicach starego miasta nie zwracając specjalnie uwagi, którędy idziemy.
 .Gdańsk, stare miasto.
Gdańsk, stare miasto
.Gdańsk, stare miasto

.Gdańsk, stare miasto

.
W Gdańsku co roku od ostatniego weekendu lipca do drugiej połowy sierpnia odbywa się Jarmark św. Dominika. Nieco ospałe zwykle uliczki zamienia się wówczas w tętniącą życiem dzielnicę miasta.

.Gdańsk, stare miasto
.
Gdańsk, stare miasto
.
Gdańsk, stare miasto

.Gdańsk, stare miasto

.
Będąc w Gdańsku postanowiliśmy odwiedzić Galerię Starych Zabawek, która znajduje się przy ulicy Piwnej 19/21. Strona internetowa galerii – stare-zabawki.pl
.

Przed wejściem stoi stary telewizor, który przykuwa uwagę przechodniów.
.
Gdańsk, stare miasto

.

Nieco zniechęcił nas do wejścia Pan z obsługi, który na wstępie zapowiedział nam, że mamy pilnować dziecko żeby nie biegało i niczego nie dotykało.

 .
Jak się okazało Galeria  starych zabawek jest maleńka i raczej nie ma tam miejsca na zawody sportowe 😉 Faktycznie mają w swoich zasobach kilka ciekawych eksponatów ale ze względu na bardzo małą powierzchnię są kiepsko wyeksponowane. Praktycznie cała ekspozycja jest schowana za szybą w takich gablotach jak na zdjęciu poniżej.
 .
Gdańsk, Galeria Starych Zabawek

.
Wizyta w Gdańskiej Galerii Starych Zabawek to swego rodzaju sentymentalna podróż do lat dzieciństwa.
Z racji, że galeria jest maleńka, a eksponaty pochowane za szybami to dzieci przebiegają przez wystawę z prędkością błyskawicy. Mając już na koncie kilka odwiedzonych miejsc tego typu, wiemy, że można to zrobić w zdecydowanie bardziej przystępnej formie. Brakowało nam tu chociażby małego kącika, w którym maluszki mogły by czegoś dotknąć, coś zrobić..

 .