Gadżety dla dziecka przydatne na spacerze

Przydatne gadżety w podróży i na spacerze

Przydatne gadżety w podróży i na spacerze czyli wyprawa z dzieckiem 0-12 miesięcy

.

Posiadanie małego dziecka na stanie zwykle powoduje, że w przypadku jakiegokolwiek wyjścia z domu zwiększa się nam ilość rzeczy niezbędnych do zabrania. Gadżety mają też to do siebie, że jedne są strzałem w 10, a inne totalnym niewypałem, co czasem ciężko przewidzieć w momencie zakupu.
.

Oto nasza lista rzeczy niezbędnych w czasie krótkiego wypadu czy spaceru:

1. Picie:
Kubek.Wypróbowaliśmy ich chyba z milion. Żadne tradycyjne niekapki czy kubki ze słomką zupełnie się u nas nie sprawdziły. W naszym przypadku przygoda z kubkiem w pełni zaczęła się gdy zaopatrzyliśmy się w kubek LOVI 360. Jest genialny. Stanowi łagodne przejście od butelki do zwykłego kubka. Na początku Mała nie bardzo wiedziała co z nim robić, aż pewnego dnia po prostu wzięła go do ręki i się napiła! Kubek jest dostępny w różnych kolorach i pojemnościach.
Nie jest on idealnym niekapkiem, ale żaden z testowanych przez nas modeli w pełni nie wywiązywał się z tej obietnicy.
 .
Kubek LOVI 360

 

.
Aktualnie bardzo dużo korzystamy ze zwykłej butelki z ustnikiem dla dzieci o pojemności 0,5 litra. Mała ma aktualnie 16 miesięcy i jest to idealne rozwiązanie na tym etapie. Do tego stopnia polubiła picie z tych butelek, że pije poza mlekiem w zasadzie tylko wodę.  (Polecamy tą z Biedronki). Wszelakie soki poszły w odstawkę.
 .
Woda dla dzieci

.
Rozpoczynamy też naukę picia z tradycyjnego kubka!
.
2. Jedzenie

Producenci stają na głowie aby ułatwić życie rodzicom, także w podróży i na spacerze. Zawsze zabieramy ze sobą (poza przekąskami w postaci flipsów i wafli ryżowych) musy i serki homogonizowane w tubce. Idealnie sprawdzają się na spacerze czy wypadzie za miasto w przypadku nagłego ataku głodu.
 .
.
W przypadku dzieci, które piją jeszcze mleko warto zaopatrzyć się w pojemnik na mleko. Dzięki temu będziemy mieć zawsze pod ręką odmierzone porcje. Nasz kupiliśmy zupełnym przypadkiem, zanim Mała pojawiła się jeszcze na świecie, nie wiedząc jeszcze jak bardzo ułatwi nam życie! Wychodząc na dłużej zabieramy ze sobą gorącą wodę w termosie, dzięki czemu możemy w każdej chwili przygotować świeżą porcję mleka. Nie raz uratowało nam to życie! 😉
 .
pojemnik na mleko
.
W torbie mamy zawsze schowane jeszcze sztućce (podróżne sztućce Fisher Price). Ciężki nie są, a nie raz zdarzyło nam się już robić nagłą przerwę na odpoczynek i jedzenie w parku czy w lesie.
 .
sztucce dla dzieci fisner price
.
Inne
Mokre chusteczki – czy jest jeszcze ktoś kto mając małe dziecko na stanie rusza się z domu bez nich?
chusteczki mokre
No i oczywiście torba, która pomieści wszystkie niezbędne gadżety zarówno nasze jak i malucha. Nasza może nie jest super modna ale w momencie zakupu ważna była dla nas przystępna cena, w stosunku do wykonania i funkcjonalności. Jest pojemna, ma mnóstwo dobrze rozlokowanych przegródek i po ponad pół roku użytkowania stwierdzam, że sprawdza się.
.
Co jeszcze ląduje w torbie:
  • dokumenty
  • telefon
  • ubranie na przebranie
  • pieluchy
  • butelka na mleko
.
A wy co zabieracie ze sobą? 
Zauważyłam, że wraz z tym jak mała rośnie, a my jako rodzice nabieramy większego doświadczenia jesteśmy w stanie lepiej ocenić przydatność gadżetów. Często okazuje się, że po dłuższym zastanowieniu i rozważeniu czy faktycznie jest nam dana rzecz potrzebna ląduje ona z powrotem na sklepowej półce. Staramy się ograniczyć ilość zabieranych przez nas rzeczy do tych faktycznie przydatnych by nie zabierać ze sobą połowy dziecięcego pokoju i kuchni! 😉