Kierunek Polska

Chyba nie muszę pisać, że lubimy podróżować, zwiedzać i odkrywać coraz to nowe miejsca. Bardzo często celem naszych wypraw są właśnie poszczególne zakątki Polski, choć nie ukrywamy, że sporo jeszcze przed nami. Jakiś czas temu w nasze ręce trafiła książka

Kierunek Polska

Koryny i Adama Dylewskich wydawnictwa Zielona Sowa.

.
Kierunek Polska to przewodnik turystyczny po Polsce skierowany do rodzin z dziećmi. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek i przepięknych ilustracji.
.
Książka wciągnęła nas niczym powieść przygodowa
. Także najpierw przeczytaliśmy ją od deski do deski, a potem zabraliśmy do plecaka i ruszyliśmy na wycieczki sprawdzać pobliskie atrakcje. Na pewno zabierzemy ją ze sobą jeszcze nie raz.

.
Książka polecana przez Marka Kamińskiego. Podróżnika i polarnika, który jako pierwszy i jak dotąd jedyny człowiek na świecie zdobył dwa bieguny w ciągu jednego roku! Uczestniczył w wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, przepłynął Ocean Atlantycki i przeszedł pustynię Gibsona, więc na podróżach zna się jak mało kto.

.
A co nas urzekło w tej książce Kierunek Polska?
.

Pomysłowość

Zaraz po otwarciu naszym oczom ukazuje się PASZPORT MAŁEGO PODRÓŻNIKA, w którym  możemy zbierać pieczątki, bilety wstępu, znaczki i inne pamiątki z podróży.
Paszport podzielony jest na szlaki:

  • latarni morskich
  • parków narodowych
  • jezior i stanic żeglarskich
  • schronisk górskich
  • zamków
  • parków rozrywki
  • pomników
  • regionalnych przysmaków
    .
Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa

/
Rzetelność informacji

Na kolejnych stronach książki znajdziemy mnóstwo ciekawostek i ważnych informacji podanych w przystępnej formie.
.

Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa
.

Ciekawostki:

Jest ich naprawdę dużo! Na początku książki znajdziemy mapę Polski z podziałem na województwa bez nudnych statystyk, a opisane tak by przyciągnąć młodego czytelnika. Co w Polsce jest najdłuższe, najszersze, najgłębsze? Jeśli nie wiecie, to koniecznie sięgnijcie po “Kierunek Polska”. Ponadto poznacie zamki, twierdze i fortyfikacje, odkryjecie miejscową florę i faunę, a także tradycje i przysmaki.
 .
Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa
.

Grafika

Dla nas to jeden z kluczowych elementów przy wyborze pozycji dla Malucha. W dużej mierze to ona decyduje czy książka zainteresuje dziecko. Treść jest równie ważna ale w przypadku czytania z dziećmi to obrazki i zdjęcia zachęcają do uważnego śledzenia.
.
Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa
.Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa
.
To nasza ulubiona cześć książki. Jeszcze nie byliśmy we wszystkich miejscach zaznaczonych na mapie, ale z pewnością będziemy się starać dotrzeć do kolejnych.. Byliśmy już w Pacanowie, ale koniecznie musimy się wybrać do Bielska-Białej. Nasza podróżnicza lista miejsc do odwiedzenia znów się wydłużyła!
.Kierunek Polska K.A. Dylewscy Wyd.Zielona Sowa
.
Wakacje co prawda dobiegły już końca ale nie oznacza, to że czas wolny musimy spędzać w domu.  Czas spędzony w podróży jest wyjątkowy. To czas kiedy jesteśmy razem, odkrywamy i poznajemy się lepiej! Nie ważne czy wyruszacie na daleką wyprawę czy do pobliskiego ZOO, ważne są wspólnie spędzone chwile. Także jeśli brakuje Wam pomysłów na wycieczki to polecamy!
 .

Książka “Kierunek Polska” to również fajna okazja do podróżowania palcem po mapie 😉

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu ZIELONA SOWA.
.

.
tytuł: Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika
autor: Koryna i Adam Dylewscy
seria: KIERUNEK POLSKA
okładka: twarda
data wydania: 18 maja 2016
ISBN: 9788379837144
liczba stron: 80
dodatki: kieszeń na pamiątki z podróży oraz mini paszport dla dzieci na pieczątki z podróży

.
Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa Zielona SOWA.