Jak urządzić pokój dla 2 latki

Początkowo nasza Martyna miała dla siebie kącik w salonie. Można się domyślić  jak to się skończyło. Opanowała go całkowicie i z trudem znajdowało się tam miejsce dla nas. Także jak tylko na horyzoncie pojawiła się nadzieja, że będziemy mogli urządzić jej własny pokój, od razu pojawiło się pytanie:
.

 Jak urządzić pokój dla niespełna dwuletniej dziewczynki? 

.
Sprawa wcale nie jest prosta. Na rynku jest spory wybór produktów dla dzieci, więc ciężko się zdecydować. Zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet. Od dłuższego czasu przeglądaliśmy blogi i strony w internecie w poszukiwaniu inspiracji. Mieliśmy do dyspozycji jakieś 10m2 więc nie jest to jakaś specjalnie duża przestrzeń.
.
Część rzeczy kupowaliśmy na długo przed urządzeniem pokoju. Mieliśmy już farbę, kupioną pod wpływem impulsu na wyprzedaży w jednym z marketów budowlanych. Mając już kolor ścian trzeba było dopasować resztę. W szafie czekał też już dywan, lampki led i lampa kupiona na wyprzedaży w Ikei.

 .
Co było dla nas ważne przy aranżacji pokoju dla dwulatki:

  • jasny kolor mebli (pokój jest dość ciemny)
  • pojemna szafa
  • miejsce do przechowywania rosnącej w zastraszającym tempie ilości zabawek
  • wolna przestrzeń do zabawy
.

Łóżko

Długo się zastanawialiśmy jakie powinno być. Gdy w internecie znalazłam łóżko w kształcie domku, stwierdziliśmy, że będzie to strzał w 10! Nasze wykonaliśmy samodzielnie. Trochę pracy z tym było, ale ile satysfakcji! Bez problemu można znaleźć je w ofercie wielu sklepów internetowych.Koszt materiałów niezbędnych do wykonania łóżka:

Inne:

Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki

.Pokój dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki

.
Sposób na względne uporządkowanie zabawek to u nas regał Expedit z Ikeii i dwie nieduże półeczki nad nim. Regał ustawiony jest tak by Mała mogła z niego swobodnie korzystać, mając dostęp do wszystkich zabawek. Książek, puzzli, klocków, sorterów i całej masy innych różności.
.

Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki
.
Pokój dla dziewczynki. .
Pokój dla dziewczynki

.
Z racji, że nasza córka jest miłośniczką książek, a w ostatnim czasie podejmuje ambitne próby rysowania, zaraz koło regału znalazło się miejsce na stolik i krzesełka. Oryginalnie komplet był biało-drewniany. My przemalowaliśmy go tą samą lakiero-bejcą co łóżko.
.

Pokój dla dziewczynki
.
Szafę również kupiliśmy w Ikei, jeden z najprostszych modeli. Dużym plusem (poza ceną) jest fakt, że w środku możemy ją dowolnie aranżować. Także we wnętrzu naszej szafy znalazło się miejsce na 3 półki i wieszaki.
.
Pokój dla dziewczynki

.
Strzałem w 10 okazał się też zakup tablicy magnetycznej na której swoje miejsce mają magnetyczne puzzle-zwierzaki Djeco.

 .
Pokój dla dziewczynki
.
Chcieliśmy żeby wnętrze było stonowane i w miarę uporządkowane, a jednocześnie przytulne. Tak by Martyna chciała w nim spać i spędzać czas.
 .
Z racji, że zabawki są różnokolorowe i często pstrokate zdecydowaliśmy się na naturalną bazę w postaci białych mebli i jednolitych pastelowych ścian. Dzięki temu z biegiem czasu i zmianą upodobań naszej córki będziemy mogli zmieniać pokój wymieniając dodatki (obrazki, poduchy, dywan).
 .
Większość mebli jest z Ikei. Po pierwsze ze względu na ich prostotę, a po drugie ze względu na cenę. Nie oszukujmy się, ale w przypadku mebli do pokoju dziecięcego nie jest to inwestycja na najbliższe 15 lat.
 .
Brakuje już dosłownie drobiazgów w postaci rolety na okno i narzuty na łóżko (już prawie gotowa). Z czasem pewnie pojawi się jeszcze kilka obrazków na ścianach i poduszek 😉