Muzeum Kocham Bałtyk

Jadać z Trójmiasta w stronę Władysławowa bądź Półwyspu Helskiego mijamy wieś Swarzewo, w której znajduje się muzeum Kocham Bałtyk.

Muzeum Kocham Bałtyk znajduje się w niedużym dwupoziomowym budynku. Na parterze zaraz przy wejściu znajduje się Sala Morska z niedużą ekspozycja dotyczącą Bałtyku.  Obejrzymy tu kilka zdjęć, morskie organizmy pod mikroskopem i zagramy w nadmorską wersję gry monopol.
.
Dalej znajdują się Murale 3D. Są to obrazki namalowane na ścianach w taki sposób, że dają poczucie rzeczywistości. Ponoć to jedyna taka morska wystawa w Polsce! 

.
Możemy stanąć oko w oko z otwartą paszczą rekina, pogłaskać fokę czy przywitać się z wynurzającym się z morza morświnem.  Jak dla nas najciekawsza część muzeum.
.

Muzeum Kocham Bałtyk 
Muzeum Kocham Bałtyk
 .
Muzeum Kocham Bałtyk
Muzeum Kocham Bałtyk
.
Muzeum Kocham Bałtyk
 .
Na piętrze znajduje się wystawa klocków lego, również nawiązująca do morskiego tematu. Jest tutaj dworzec we Władysławowie i Pucku, terminal kontenerowy i mapa Półwyspu Helskiego.
 .
Muzeum Kocham Bałtyk
Muzeum Kocham Bałtyk

Przed muzeum znajduje się plac zabaw.

Muzeum Kocham Bałtyk
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.kochambaltyk.com.pl

Przed przyjazdem warto zadzwonić i upewnić się, czy muzeum jest otwarte. Dane kontaktowe dostępne są na stronie muzeum. Na ten moment wejście do muzeum jest bezpłatne.

.
Muzeum Kocham Bałtyk to dobre miejsce na przerwę jeśli wybieracie się na Hel. Natomiast nie polecamy go jako cel wyprawy sam w sobie. Ze względu na to, że jest ono dość małe i zwiedzanie zajmuje około 30 min.
 .
Jeśli będziecie przejeżdżać przez Wejherowo to zajrzyjcie do parku miejskiego im. A. Majkowskiego. Znajduje się tam całkiem spory plac zabaw, a i sam park jest całkiem ładny!
.