Polecamy na wakacje – Świeradów Zdrój

Nie wiem jak Wy, ale my uważamy, że Polska jest piękna i wciąż niedoceniana. Byliśmy już w wielu rejonach Polski, przed nami jeszcze więcej. Postanowiliśmy zapytać kilku blogerów i blogerek do których regularnie zaglądamy jakie są ich sprawdzone miejsca na rodzinne wakacje. Jedną z takich osób jest przesympatyczna Monika, podróżująca wraz z małą Ulą i królikiem. Mieszkają na Dolnym Śląsku i właśnie ten rejon Polski przybliżają czytelnikom na blogu Dolny Śląsk dla Uli. Mama małej Uli jest historykiem i przewodnikiem turystycznym także znajdziecie u nich mnóstwo inspiracji. Monika poleca odwiedzić Świeradów Zdrój.
.

Oto co napisała nam Monika na temat Świeradowa Zdrój 

Dolny Śląsk, Góry Izerskie i Świeradów Zdrój to miejsca gdzie niemowlak z rodzicami, przedszkolak z pluszowym królikiem i uczeń ze swoimi pasjami znajdzie coś dla siebie.

Góry Izerskie mają łagodne zbocza, idealne do wędrówek z chustą, wózkiem (tak – wózkiem) idealne dla rowerów i małych nóżek.

Nadleśnictwo Świeradów zadbało nawet o leśną ścieżkę edukacyjną na szlaku na Zajęcznik. Jest też kolejka gondolowa na Stóg Izerski, najwyższy szczyt pasma, jest wspaniały park zdrojowy, jest ogromny plac zabaw obok tego parku i zadaszona, drewniana XIX wieczna hala spacerowa. Są miejsca edukacji jak Izerska Łąka i Czarci Młyn oraz w pobliżu Zamek Czocha z tajnymi przejściami, zapora i jezioro. Zresztą w pobliżu jest też Szklarska Poręba i Jakuszyce. W Świeradowie nie ma automatów, straganów, wyciągaczy złotówek, sprzedawców kauczukowych glutów itp. Jest kilka sklepików i Biedronka, pojedyncze cukiernia i bar mleczny. Jest las i góry, pełne minerałów i jak głoszą legendy – złota. Jest jeszcze woda zdrojowa, bo Świeradów to przecież uzdrowisko. Ja nie mogę jej przełknąć, ale Ula wypiła duszkiem cały kubek, Królik też zamoczył pyszczek.

Przetestowałyśmy, sprawdziłyśmy. Byłyśmy tydzień.
..

.
Na blogu Moniki znajdziecie kilka wpisów na temat Świeradowa Zdrój:
.

Ulę wraz z mamą i dzielnym królikiem możecie śledzić na facebooku oraz instagramie. Zaglądajcie do nich koniecznie!

.
Gdzie jeszcze znajdziecie co nieco na temat Świeradowa Zdrój:

.
Jeśli zdecydujecie się na wizytę w okolicach Świeradowa Zdrój to zajrzyjcie koniecznie do Karpacza!
My co jakiś czas tam wracamy niczym bumerangi. Byliśmy już chyba o każdej porze roku. Karpacz to idealne miejsce jeśli wybieracie się na Śnieżkę. Ponadto znajdziecie tutaj również prześliczną świątynie Wang, interaktywną wystawę modeli klocków lego, miejskie muzeum zabawek, młyn miłości, podziemną wystawę Karkonoskich Tajemnic, muzeum konsol gier video, a co najważniejsze zjeżdżalnia kolorowa. Jesteśmy pewni, że spodoba się i małym i dużym!
.