Polecamy na wakacje – Teneryfa

Dziś kolejny wpis z serii polecamy na wakacje. Tym razem o zdradzenie swojego miejsca na wymarzone wakacje poprosiliśmy Kasię z bloga dzieciakinapoklad.pl, która zdradzi nam czy Teneryfa to odpowiedni kierunek na wakacje z dziećmi.  

.
Dzieciaki na pokład to przesympatyczna 4 osobowa rodzina z Lublina czyli Kasia, Marcin, Kacper i Oliwia. Mają już na swoim koncie sporo odwiedzonych Państw m.in.: Danię, Szwajcarię, Węgry czy Gruzję.
.
Dziś dzięki Kasi przeniesiemy się na Teneryfę. Oto co napisała nam na temat Teneryfy:
Tegorocznej zimy zamiast w polskie góry pierwszy raz zdecydowaliśmy się na wyjazd w te cieplejsze rejony świata. Wybraliśmy Wyspy Kanaryjskie, a dokładnie największą z nich czyli Teneryfę. Nie żałowaliśmy tej decyzji ani przez chwilę.
.

Teneryfa z dziećmi
 .
Co więcej, po tygodniowym pobycie na wyspie, stwierdziliśmy jednogłośnie, że to wymarzone miejsce na wakacje z dzieckiem o każdej porze roku. Zawsze jest tu pięknie i ciepło, temperatury są stałe i rzadko spadają poniżej 20°C, a atrakcji…. całe mnóstwo.

Co robić na tej niewielkiej wyspie? Co naszym dzieciakom spodobało się najbardziej? 

  • Loro Park – dla naszych pociech to nr jeden, niesamowity ogród, w przepięknej scenerii. Wśród tropikalnej roślinności ukryte są przeróżne zwierzęta. Ale to nie wszystko, obejrzycie tutaj pokazy orek, delfinów, lwów morskich i papug, znajdziecie oceanarium, planetę pingwinów, kino 3D i prawdziwą dżunglę.
  • Wycieczka na wulkan Teide. Ujrzeć na własne oczy krajobraz księżycowy, niesamowite formacje skalne, pustynię no i sam wierzchołek wulkanu to niesamowite przeżycie dla każdego.
  • Piękne plaże i woda – tego chyba nie trzeba reklamować. Wszyscy wiemy, że to raj na ziemi dla każdego malucha.
  • Największy na wyspie aquapark – Siam Park. Osobiście go nie odwiedziliśmy ale fotki, które znaleźliśmy na internecie robią naprawdę dobre wrażenie 🙂
  • Góry Anaga – to ten bardziej dziki i mniej odkryty rejon wyspy. Warto wybrać się na przejażdżkę i popodziwiać te piękne widoki.
  • Niesamowite miasteczka- Masca czyli wioska piratów, Garachicco z wulkanicznym wybrzeżem i Icod de los Vinos ze smoczym drzewem. Te polecamy najbardziej!

Teneryfa z dziećmi

Teneryfa z dziećmi
.

Poza pięknymi miejscami, które czekają na Was na Teneryfie, jest jeszcze kilka szczegółów, dzięki którym staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna i dostępna, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze można na nią dolecieć bezpośrednio tanimi liniami lotniczymi. Jeśli traficie na promocję może być naprawdę tanio. Ceny nie są wygórowane, auto można wynająć za naprawdę nieduże pieniążki, a litr paliwa kosztuje ok 4 zł. Po drugie jest bezpiecznie, nie spotkacie tam jadowitych zwierząt, nie ma innej flory bakteryjnej. Dostęp do służby zdrowia jest bardzo dobry. Nie ma problemu z dogadaniem się w języku angielskim, rodowici Kanaryjczycy są niesamowicie uprzejmi i pomocni, a jedzenie jest przepyszne. Cóż….nie pozostało Wam nic innego jak planować kolejny urlop na Teneryfie :). My polecamy ją z całego serca.

Katarzyna, Marcin, Kacper i Oliwka 
Kto jeszcze wcześniej nie zaglądał niech leci do nich na www.dzieciakinapoklad.pl. Znajdziecie ich również na Facebooku i Instagramie
Jeśli chcecie więcej poczytać na temat Teneryfy to klikajcie tutaj. Natomiast jeśli interesuje was kontynentalna część Hiszpanii to zajrzyjcie do naszych wpisów.
.