Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zwiedzamy ostatnio naszą okolicę. Tą zupełnie najbliższą. Poznajemy nasze rodzinne miasto. Gdańsk, jak się okazuje ma całkiem sporo muzeów. Sopot i Gdynia nieco mniej, ale też coś się znajdzie. Muzeów – nowoczesnych i ciekawych jest coraz więcej. Są jednak też te które mają jeszcze znamiona minionej epoki. Chcemy przejść je wszystkie i sprawdzić co mają ciekawego do zaoferowania. Jednak żeby nie doprowadzić tak zupełnie do ruiny domowego budżetu postanowiliśmy sprawdzić kiedy można odwiedzić je za darmo. Dziś dzielimy się tą wiedzą. Uwierzcie nam, że przebrnięcie przez każdą jedną stronę internetową muzeum zajęło nam trochę czasu.

.
Poniedziałek
 
Wtorek
.
Środa
Niestety nie znaleźliśmy żadnego muzeum w Trójmieście, które można bezpłatnie zwiedzić w czwartek.
 
Piątek
Niestety tak jak w czwartek, bezpłatne zwiedzanie w sobotę nie jest możliwe.
.
Niedziela
Muzeów w Trójmieście jest zdecydowanie więcej. Jednak na ten moment tylko te wymienione powyżej, mają stałe dni w których obowiązuje bezpłatny wstęp. Wszystkie powyższe muzea zaznaczone są na mapce poniżej, a we wpisie umieszczone są linki, odsyłające do oficjalnych muzealnych stron.
Muzea można też zwiedzać za darmo bądź ze zniżką zaopatrując się w kartę kartę turysty. Osoby posiadające kartę do kultury mogą liczyć na zniżki m.in w: Centrum Hewelianum, Europejskim Centrum Solidarności, EduParku- Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży czy w Latarni Morskiej w Nowym Porcie.