wydawnictwo zielona sowa

Co by tu poczytać dziecku?

Książek nigdy za dużo. O czym świadczą uginające się w naszym domu półki. Każdy ma swoje preferencje. Z czasów studiów mam jeszcze masę słowników, poza tym mnóstwo przewodników o Polsce i świecie. Nawet jeśli w danym miejscu nie byłam to lubię czasem poczytać o odległych rejonach. Czuję się wówczas trochę jak w podróży. Chyba tylko książki kucharskiej się jeszcze nie dorobiłam. Staramy się jak najwięcej czytać z naszą córką, czytamy po powrocie ze żłobka. Często w podróży. Młodsza córka chcąc nie chcąc na razie jest słuchaczem bajek starszej córki. Kupujemy zarówno książki obrazkowe jak i różnego rodzaju bajki. Naszą tradycją stały się już wspólne wyprawy do biblioteki. Są jednak takie książki, które chcemy po prostu mieć w domu na półce, bo lubimy do nich wracać.

 

Dziś mamy dla Was kilka propozycji od wydawnictwa Zielona Sowa. Lubimy sięgać po książki tego wydawnictwa ze względu na świetną grafikę, ładne wydania, ciekawe pozycje. Podoba nam się, że na okładce książki z tyłu jest informacja dla jakiego wieku przewidziana jest książka. Ułatwia nam to wybór odpowiednich pozycji, zwłaszcza jeśli szukamy czegoś na prezent dla innej grupy wiekowej niż obecnie nasze dzieci.
.

Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika.
.

Królik i Misia Niesmaczne zwyczaje Królika.

.

Misia się przebudziła. Na nos nadepnął jej mały złodziej, który właśnie uciekał z jaskini. – Mój miód! Mój łosoś! I moje pyszne żucze jaja! – wykrzykneła. – Wszystko przepadło! Na zewnątrz właśnie hulała śnieżyca, a ślad po złodzieju zaginął. – Śnieżyca? – zdziwiła się Misia. -ŚNIEŻYCA?! Nie wygląda mi to jeszcze na wiosnę.. Zbyt wcześnie wstałam. No cóż. Trudno. W końcu zawsze chciałam ulepić bałwana.

.
Do zakupu tej książki przekonała mnie już sama rekomendacja Neila Gaimana (którego jestem fanką) “Ta książka sprawi, że roześmiejesz się na cały głos“. Pomimo, że Martyna ma niespełna 3 lata to już chętnie po nią sięgamy. Fantastyczne ilustracje zaczarują chyba każde dziecko, a przesłanie płynące z przygód Królika i Misi bardzo nam się podoba. Królik i Misia to zabawna historia pokazująca spokojną niedźwiedzicę i zrzędliwego królika, którzy zostają przyjaciółmi pomimo dzielących ich różnic. Proste, zabawne dialogi uzupełnione piękną grafiką sprawiają, że książka jest łatwa w odbiorze dla młodych czytelników. Jak już zamawiałam pierwszy tom, to i drugi od razu.
.

Królik i Misia. Utrapienie Królika.
.

Królik i Misia Utrapienie Królika.

.

“Nasze bałwany się roztopiły” – pomyślał Królik. I wtedy w jego głowie pojawiła się myśl tak wielka, że wypełniła go całego i musiał aż stanąć na palcach i wypiąć pierś. “Rozwiośniło się!”

Okładka równie ujmująca, a i zawartość okazała się sympatyczna. Tym razem w lesie pojawia się nowy lokator – dzięcioł, który robi strasznie dużo hałasu. Królik chce się pozbyć nowego mieszkańca, natomiast Misia uważa, że jest uroczy. To wspaniała historia o przyjaźni.

.
Zielona Sowa Królik i Misia
.
Poręczny format sprawia, że obie książki idealnie sprawdzą się w podróży. Możemy zapakować je do plecaka i wyjąć w każdej chwili. Polecamy!

Dla dzieci w wieku 4-5 lat polecamy również serię o TappimMisia i jej mali pacjenci i bajki o misiach.

Koniec z wygłupami! Już czytam!

.

Koniec z wygłupami

.

Wspólnie z Izą i Dorotą założyłyśmy Bractwo Letniej Przygody. Letniej, bo spotykamy się głównie w wakacje. Wtedy też nasze Bractwo rozpoczyna swoją działalność.

Iza i Dorota mają domek na drzewie, który zbudował im tata. Właśnie w tym domku odbywają się nasze tajne spotkania.

.
Koniec z wygłupami
to jedna z książek lubianej przez nas serii już czytam. Jest to seria książek przeznaczona dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Dzięki dużej czcionce, atrakcyjnej grafice, zabawnym historiom chyba nie ma dziecka, które przejdzie obojętnie obok tej serii. Dodatkowo znajdziemy tutaj słowniczek trudnych słów i zadania sprawdzające rozumienie tekstu.

.

Zielona Sowa Koniec z wygłupami.
.
Poręczny format. Prosta, intrygująca fabuła. Świetne ilustracje. Przystępna cena. Jeśli Wasze dzieci wkraczają właśnie w kolejny etap życia jakim jest samodzielne czytanie to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję lub inną z tej serii.
Naszym zdaniem po tę serię można sięgnąć również z nieco młodszymi dziećmi i wspólnie poczytać.

  • Autor: Agnieszka Stelmaszczyk
   Ilustracje: Marianna Schoett
   Format: B5
   Oprawa: miekka
   Liczba stron: 48
   Wiek: 6-8 lat
   Cena: 8,99zł
   Link: Koniec z wygłupami

Dzieci w wieku 6-8 lat z pewnością zainteresuje również Zosia i jej zoopewnego razu w Nibylandii  czy Dziennik Tośki marzec.

O Chłopcu, który pływał z piraniami
.

O chłopcu, który pływał z piraniami

.
Tym razem wybraliśmy też coś dla nieco starszych czytelników.  To historia o chłopcu, który stracił rodziców. Wychowywany przez wujostwo, u którego zresztą pracuje jako pomocnik w fabryce konserw rybnych, W prezencie urodzinowym od ciotki otrzymuje bilet do wesołego miasteczka. Urodzinowa wyprawa odmienia jego życie. Odnajduje przyjaźń. Poznaje wielkiego mistrza, legendarnego pogromce piranii. Historia tego małego chłopca pokazuje, że w życiu czasem trzeba zaryzykować. Jesteście ciekawi jak potoczą się losy Stana?

Noah ucieka .

Noah Ucieka

.

Wydawało mu się, że wędruje już bardzo długo, kiedy w oddali dostrzegł wielki dom z jasnopomarańczowym dachem, który przypomniał mu o niespodziewanej wycieczce, na którą matka zabrała go kilka tygodni wcześniej. Zatrzymali się na herbatę i ciasto w kawiarence, której dachówki miały ten sam jaskrawy kolor. Bardzo się ucieszył widząc w rogu maszynę do pinballa.

.
Noah to ośmioletni chłopiec, który zupełnie nie podejrzewa, że wkrótce w jego życiu wydarzy się coś smutnego. Chłopiec jest za mały by zrozumieć co się dzieje. Niestety nikt z nim nie rozmawia, o tym co się dzieje. Czuje, że ucieczka to jedyne rozwiązanie, czy aby na pewno?
.

  • Autor: John Boyne
   Format: B5
   Oprawa: miękka
   Liczba stron: 240
   Wiek: 9-11 lat
   Cena: 24,90zł
   Link: Noah ucieka

Starsze dzieci w wieku 9-11 lat z pewnością chętnie sięgną po serię Tomek ŁebskiKroniki Archeo czy Odyseusze.

Warto proponować naszym dzieciom nie tylko książki, które sami pamiętamy z dzieciństwa ale i nowości wydawnicze. Książek jest mnóstwo. Warto spośród ich morza wybrać te najbardziej wartościowe by zachęcić już od najmłodszych lat nasze dzieci do czytania, w końcu czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. To tylko kilka spośród wielu ciekawych propozycji od wydawnictwa Zielona Sowa. Polecamy

 

Dziękujemy wydawnictwu Zielona Sowa za egzemplarz: Koniec z wygłupami, O chłopcu, który pływał z piraniami i Noah ucieka.