Bohdan Butenko Dziura, Gapiszon

Nowości w biblioteczce – Bohdan Butenko

Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was zestawienie prezentów dla małych podróżników. Jednak prawie wcale nie wspomnieliśmy Wam o książkach. Książki kupujemy na każdą okazję. Sięgamy zarówno po klasyki z naszego dzieciństwa, nowości wydawnicze i uwielbiane przez nas książki obrazkowe. Nasze dziewczyny poza zabawkami pod choinką znajdą oczywiście książki wśród nich  dwie pozycje autorstwa Bohdana Butenko.

.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na dwie pozycje Bohdan Butenko?

Bohdan Butenko – wspaniały rysownik, ilustrator i autor, którego rysunki zachwycają od ponad sześćdziesięciu lat. Jest twórcą książek, plakatów filmowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych. Był redaktorem artystycznym wydawnictwa Nasza Księgarnia, współpracował z wieloma wydawnictwami oraz z czasopismami dla dzieci i młodzieży: „Miś”, „Płomyczek”, „Płomyk”, „Świerszczyk”. Pierwsze komiksy tworzył już w szkole podstawowej. Stworzył postać Gapiszona, którego przygody zostały zekranizowane. Uznawany za Mistrza Polskiej Ilustracji. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. *www.zielonasowa.pl

Te kilka zdań nas przekonały i chcieliśmy sami się przekonać czy ilustracje i poczucie humoru przypadną nam do gustu.

.

DZIURA

.

Dziura, Bohdan Butenko

.

Dzięki temu, że dziewczyny są jeszcze za małe żeby zaglądać na bloga już dziś mogę się Wam pochwalić, że pod choinką znajdą książkę o zagadkowym tytule Dziura. Książkę napisał i zilustrował Bohdana Butenko. “Dziura” to przygody małej myszki, rudego kocura i psa. Prosta historia, krótkie zdania i bardzo przejrzysty układ. Do tego grube sztywne kartki. Wszystko to sprawi, że książka jest odpowiednia dla najmłodszych czytelników. Natomiast tytułowa dziura z całą pewnością zainteresuje również starszaka.

.

Dziura, Bohdan Butenko

.Dziura, Bohdan Butenko

.Dziura, Bohdan Butenko

.

Mamy nadzieję, że przejrzysta forma, skromna ale przyjemna grafika i krótkie zdania sprawią, że przypadnie do gustu obu dziewczynom. Najbardziej intrygująca jest tytułowa Dziura, do której aż chce się zajrzeć 😉

Dziura
Autor: Bohdan Butenko
Data wydania: 2017
Format: 220×195
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 26
Wiek: 1-3 lat
Cena: 29,90
Wydawnictwo: Zielona Sowa

 .

GAPISZON I TAJEMNICZA PACZKA

.

GAPISZON I TAJEMNICZA PACZKA, Butenko Bohdan

.

Druga książka autorstwa Bohdana Butenko, która wyląduje pod naszą choinką. Tym razem wyruszamy w podróż po kolejnych kartkach wraz z tytułowym Gapiszonem. Ciekawy świata chłopiec znajduje w śniegu paczkę i stara się odnaleźć jej właściciela.

.

GAPISZON I TAJEMNICZA PACZKA, Butenko Bohdan

.

GAPISZON I TAJEMNICZA PACZKA, Butenko Bohdan

.

GAPISZON I TAJEMNICZA PACZKA, Butenko Bohdan

.

Proste ilustracje, krótkie dialogi. Kartonowe wydanie. Ta pozycja zainteresuje zarówno roczniaka jak i dwu-trzy latka.

Gapiszon i tajemnicza paczka
Autor: Bohdan Butenko
Data wydania: 2017
Format: 290×145
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 22
Wiek: 1-3 lat
Cena: 29,90
Wydawnictwo: Zielona Sowa

 

Obie książki są z grubej tektury, a więc odporne na zdolności destrukcyjne najmłodszych. Rogi są zaokrąglone, a papier błyszczący.  Nam się podoba, oby dziewczynom też! Do tej pory pozycje tego rodzaju, o minimalistycznym układzie graficzno-tekstowym świetnie się u nas sprawdzały. Czy tak będzie i tym razem damy znać po świętach 😉 Jeśli najnowsze propozycje Bohdana Butenko się Wam spodobały, to zdążycie jeszcze przed świętami się w nie zaopatrzyć np. w Empiku (Gapiszon i Dziura).

Jeśli szukacie innych ciekawych książek dla dzieci to zajrzyjcie do naszego działu biblioteka małego podróżnika, z całą pewnością coś znajdziecie.

 

Ps.

Od świąt minęło już trochę czasu i już wiemy, że to był strzał w 10! Martyna sama siada, bierze książki do ręki. Przegląda. Opowiada. Potem wspólnie czytamy. ♥

.

Bogdan Butenko, Dziura, Gapiszon

.Bogdan Butenko, Dziura, Gapiszon.

Bogdan Butenko, Dziura, Gapiszon