Ranking blogów o podróżach z dziećmi

Nasz prywatny ranking blogów o podróżach z dziećmi

Koniec roku to czas podsumowań. Na nie jeszcze przyjdzie czas. Przygotowaliśmy dla Was listę blogów, które tak jak my piszą podróżach z dziećmi. Każdy blog jest inny. Wartościowy. Merytoryczny. Bez ściemy. Na wszystkie wymienione niżej blogi zaglądamy systematycznie, więc i Wam polecamy. Kolejność jest zupełnie przypadkowa. Także klikajcie i szukajcie inspiracji ale oczywiście o nas nie zapominajcie!

.

SPIEKUA

Ten przepiękny blog tworzą Kamila, Bartek i Kaja. Piszą zarówno o swojej okolicy jak i dalekich egzotycznych kierunkach. Znajdziecie u nich co nieco o Afryce (Namibia ♥ ), Amerykach (dwóch) Azji i Europie. To co ich wyróżnia to fantastyczne zdjęcia. Sprzętu fotograficznego dźwigają zawsze sporo, ale chyba warto bo patrząc na ich zdjęcia motywuje się do pracy nad naszymi zdjęciami.
FB / Insta

.

Podróże Hani

Dziś podróże Hani tworzą Basia, Kamil + Hania, Hubo i Antoś. Mieszkają na Śląsku i o nim w dużej mierze piszą. Stworzyli fantastyczny subiektywny przewodnik o województwie Śląskim dla rodzin z dziećmi. Na ich blogu znajdziecie również sporo relacji z innych części Polski i Europy ( m.in: Cypr, Malta, Włochy).

FB / Insta

.

Dolny Śląsk dla Uli

Blog tworzony przez Monikę, która opisuje w zupełnie inny sposób niż większość blogerów swoje podróże z małą Ulą i jej królikiem. Znajdziecie tu przede wszystkich atrakcje Dolnego Śląska, w tym mnóstwo inspiracji na temat Wrocławia. To zupełnie inne miejsce w sieci. Fajne miejsce!
FB / Insta

.

LeoLeaBlog

Na ich facebook’owym profilu przeczytacie: “Bo dziecko to nie kotwica!” I my się bardzo z tym zgadzamy <3 Podróżują z dziećmi od zawsze, nie straszne im długie godziny w aucie (tak jak nam). Odwiedzają takie miejsca jakie i mylubimy, więc tym chętniej do nich zaglądamy i inspirujemy się! Nie boją się wejść z dziećmi do muzeum. Podjeli wyzwanie edukacji dzieci w domu i zdaję się, że nieźle im to wychodzi 😉 LeoLea blog to Kinga, Michał + Leo i Lea.
FB / Insta

.

Podróżująca Rodzina

Kochają las i przyrodę. Bardzo cenią sobie wspólnie spędzany czas. Piszą sporo i regularnie. Jesteśmy pod wrażeniem ich organizacji czasu, zwłaszcza, że Magdalena, która jest autorką bloga ma dwójkę dzieci (Sania i Ida) nieco tylko starszych od naszych dziewczyn. Znajdziecie tutaj sporo inspiracji dotyczących Warszawy i okolicy ale też o innych rejonach Polski i Europy ( w tym Mołdawia, Szwajcaria czy Rosja).

FB / Insta

.

Naszakgp

Naszą krajoznawczo-górską przygodę tworzą Konrad, Milena + Alicja i Kamil. Na co dzień mieszkają w Warszawie i tak jak my uwielbiają góry, a że w góry mają nieco bliżej niż my to i częściej w nich bywają 😉 Mają na swoim koncie zdobytą koronę gór Polski i koronę Beskidów, są w trakcie zdobywania diademu Polskich gór, a także chcą odwiedzić wszystkie Parki Narodowe w Polsce. W planach mają jeszcze Turystyczną Koronę Tatr.

FB / Insta

 

Tędy i owędy

Mieszkają w okolicach Trójmiasta. Patrycja i Adam. Pokazują swojej córce (Amelce) świat. Podróże to ich rodzinna pasja i to się czuje. Byli już w kilku miejscach, które są też ma naszej liście podróżniczych marzeń, w tym: Kenia i USA.

FB / Insta

.

Our little adventures

Karolina, Mario, Mania, Jaś & Makaron (pies). Blog o podróżach z dwójką małych dzieci (nieco starszych od naszych) ale też o zwykłym życiu. Tak jak my wyjeżdżają zawsze na własną rękę. Pokazują fajne miejscówki na weekend w Polsce ale wybierają się też na większe wyprawy. Udało im się odwiedzić m.in: Ze zdjęć bije od nich ciepło. Przyjemnie na nich patrzeć i czytać o podróżach zarówno tych małych jak i dużych.

FB / Insta

.

Zbieraj się

Na drugie mają aktywność 😉 Magda i Jacek też pokazują, że dziecko to nie koniec świata. Żują aktywnie, uprawiają sport ale czasem też dopada ich leń (chyba?).

FB

.

Zaglądamy też do:

Dzieciaki na pokład, Gdzie są Kasperki, 8stóp, Kasai.eu, Kajtostany, Globtroterek, Mary w plecaku, Dziecko w drodze, Place o visit, Wszędobylscy, Ready for boarding, Łuakasz Kędzierski, Taste Away, Chwytaj dzień, Vanilla Island, Kids & Go, Travelicious, Nie usiedzę w miejscu, 5kierunek, Trzy Włóczykije, Somosdos, Bodych Travellers, Weelendowi, Biegun Wschodni, The Beduins.

Warto zaglądać również na portal Dziecko w podróży. To prawdziwa kopalnia inspiracji!

 

Macie swoje ulubione blogi? Pochwalcie się, chętnie się zainspirujemy!