Książka do zadań specjalnych “Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”

Książki w naszym domu, to mali bohaterowie. Tajni agenci do zadań specjalnych! Dlaczego? Pomagają naszej córce zrozumieć swoje emocje, przetrwać trudne momenty. Już we wcześniejszym wpisie Czym się bawi dwulatka? pisaliśmy o tym jak seria Kicia Kocia pomogła nam przełamać lęk przed lekarzami, który powstał po pobycie w szpitalu. Kicia Kocia przygotowała też naszą Martynę na pojawienie się rodzeństwa i pokonanie żłobkowego kryzysu.

Wraz z tym jak dzieci dorastają zmieniają się ich potrzeby, pojawiają się inne problemy. Aby pokazać Martynie, że warto pokonywać swoje słabości czytaliśmy między innymi Koala, który się trzymał. Teraz gdy Agatka ma już prawie rok pojawia się nowy aspekt w siostrzanym życiu. Młodsza siostra chce bowiem uczestniczyć w zabawach starszej siostry, nie odstępując jej na krok.

Na co dzień staramy się pokazywać Martynie jak to fajnie mieć młodszą siostrę, podkreślając te fajne wspólne momenty. Jak zwykle sięgamy również po książki. Polubiliśmy się bardzo z picturebook’ami od Zielonej Sowy dlatego w naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć książki

WIEWIÓRKI,
KTÓRE NIE CHCIAŁY SIĘ DZIELIĆ

 

Tytułowe wiewiórki to Cyryl i Błażej. Cyryl to typowy lekkoduch. Zapomniał zupełnie o przygotowaniach do zimy. Błażej to jego całkowite przeciwieństwo. Skrzętna wiewiórka dokładnie sobie wszystko zaplanowała. Aby zrealizować plan brakowało jej jednej szyszki. Tą samą szyszkę dostrzegł jednak Cyryl. To właśnie ostatnia szyszka poróżniła dwie wiewiórki.

.

.

Historia jest zabawna, lekko napisana ale z morałem. Pokazuje, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko współpracując i dzieląc się z innymi. Także jeśli Wasze maluchy mają z tym problem to jest to książka dla Was, a nawet jak nie mają to i tak z całą pewnością się Wam spodoba. Świetne ilustracje + bardzo dobry tekst = genialne połączenie.

Tak jak poprzednie picturebook’i Wiewiórki, które nie chciały się dzielić są pięknie wydaje. Papier jest dobrej jakości, okładka twarda. Ilustracje są kontrastowe. Tekst napisany jest dużą czcionką, różnej wielkości. Na dodatek część literami pisanymi, a część drukowanymi więc to świetny trening dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.  Książka przewidziana jest dla dzieci w wieku 4+, jednak spokojnie można czytać z przeciętnym trzylatkiem. Dużą rolę w książce odgrywają ilustracje. To one pobudzają wyobraźnie i kreatywne myślenie.

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
Autor: Rachel Bright
Ilustrator: Jim Field
Format: 250×290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena 29,90zł