Książki dla przedszkolaka

Książki to nieodłączny element naszej codzienności. Rośnie nam mały mól książkowy, dlatego staramy się podsuwać Martynie coraz to nowe pozycje. Tym razem chcemy Wam pokazać trzy książki, które od jakiegoś czasu się u nas zadomowiły i chętnie po nie sięgamy.

.

OSKAR I ALBERT, ABSOLUTNIE DZIKI WYŚCIG

.

.

Oskar i Albert to dwóch dzielnych odkrywców. Ich marzeniem jest zdobycie Nobla. Co wiadomo, nie jest łatwym zadaniem! Aby go otrzymać trzeba odkryć coś niesamowitego.

.

.

Pewnego pięknego ranka dwóch słynnych badaczy zwierząt – Oskar Mądrala i Albert Wiercipięta – piło sobie spokojnie herbatę… kiedy nagle wleciał dziwny przybysz i wylądował prosto na wielkim nochalu Alberta. Czyżby t był jakiś nieodkryty jeszcze gatunek?

.

.

Absolutnie dziki wyścig to pełna akacji wspaniała historia, w dodatku przepięknie zilustrowana. Dzięki temu może służyć również jako książka obrazkowa, gdzie dziecko będzie wyszukiwać różne elementy obrazka.

.

.

Książka przeznaczona jest dla 4-5 latków. Jednak jeśli Wasze dzieci są typem mola książkowego to spokojnie możecie czytać z trzylatkiem. Książka ma trochę komiksowy charakter. Poza głównym tekstem, część historii umieszczona jest w chmurkach. To idealna wyjątkowa pozycja dla każdego przedszkolaka. Duże ilustracje pobudzają ciekawość i rozwijają kreatywność i spostrzegawczość. Przeglądając kolejne kartki, trafiacie w niezwykłe miejsca. Do lasu, głębin oceanu, na pustynię, , w góry czy na lodowiec.
Usiądźcie razem z dzieckiem, dajcie mu książkę w ręce i pozwólcie opowiadać co widzi.
Ta książka to kolejny dwód na to, że warto sięgać po picturebooki.

.

 

Absolutnie dziki wyścig
Autor: Stephan Lomp
Format: 257×330
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena 34,90 zł

.

Kolejna nasza propozycja, również jest wyjątkowa. Jednak zupełnie inaczej. Tutaj bowiem nie zabawa wychodzi na pierwszy plan, a uczucia. Dziecięce uczucia to niełatwy temat, zarówno dla małych jak i dużych. Czasem ciężko je zrozumieć, jeszcze ciężej o nich rozmawiać, dlatego warto sięgać po wartościowe książki.

UCZUCIA
.

/

Uczucia to zbiór krótkich rymowanych tekstów, które pozwalają dziecku poznać różne emocje, które towarzyszą mu na co dzień. Książka to swego rodzaju podróż do wnętrza serca małego chłopca.

Choć łatwo przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją,
To – wierz lub nie – na serca dnie uczucia we mnie żyją.
Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy,
A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć?
Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,
Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje.

.

.

Zazdrość

Gdy pragnę czegoś wiele dni, a ktoś wśród wiry zdarzeń
Odejdzie, jakby nigdy nic, ze skarbem moich marzeń,
Zielony dym oblepia mnie, nie mogę go powstrzymać,
Bo coś, co inny posiadł już, dla siebie chcę zatrzymać.

.

/

Z racji na wierszowany charakter, tekst jest nieco trudniejszy w odbiorze. Warto jednak sięgnąć, po tę książkę po pierwsze, aby dziecko poznało nieco inny sposób przedstawiania rzeczywistości, a po drugie ze względu na tematykę książki.

.

Uczucia
Autor: Libby Walden
Format: 224×274
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Ilustrator: Richard Jones
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena 29,90 zł

.

Ostatnia nasza dzisiejsza propozycja to już grubsza literatura 😉 Idealna dla oczytanego przedszkolaka. Kolejna część, już trzecia w naszej biblioteczce. Skoro dalej po nią sięgamy, to znaczy, że się podoba.

.
Królik i Misia Sposób na przekąskę

.

.

Ci, którzy do nas zaglądają znają już Królika i Misię. Tym razem jednak pojawia się ktoś nowy. Pojawia się tajemniczy przybysz. Niesamowity czyli jaki? Przerażający?

/

.

Misia westchnęła. – Wypuść już Sówkę z więzienia, Króliku. Popełniłeś błąd i tyle. Wszystko w porządku.
– Wcale nie! – Powiedział Królik. Następna myśl była jeszcze bardziej okropna niż Wielka Bekająca Sowa Zabójca połykająca słonia.
– Skoro zrobiłem błąd… to oznacza, że nie jestem idealny. I ty już nie będziesz mnie lubić.
– Co takiego? zdziwiła się Misia. – Jest całkiem na odwrót, Króliku! NIKT nie jest ZAWSZE idealny. Wszyscy popełniamy błędy. Musimy! W ten sposób się uczymy!

.

.

Wartościowy tekst, piękna grafika, chyba nie trzeba Was dłużej przekonywać?
.
Królik i Misia. Sposób na przekąskę
Autor: Julian Gough
Format: 130×180
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 112
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena 19,99 zł

.

Nam książek nigdy za dużo, także pochwalcie się co nowego macie w swoich biblioteczkach?