Kaszubski Park Miniatur, Gigantów i Graciak

Kaszubski Park Miniatur, Gigantów i Graciak to w zasadzie trzy parki ale można je traktować jako jeden. O Parku Miniatur pisaliśmy już Wam w zeszłym roku, gdy wybraliśmy się na jedną z pierwszych wycieczek z małą Agatką. Tym razem rozszerzamy poprzedni wpis o Park Gigantów i Graciak
Położenie w pobliżu Trójmiasta, sprawia, że to świetne miejsce na jednodniową wycieczkę. Z Gdańska to zaledwie godzina jazdy.

.

KASZUBSKI PARK MINIATUR

.

Z racji, że o Parku Miniatur już Wam pisaliśmy to dziś tylko dla przypomnienia powiemy, że w parku znajdują się miniatury słynnych budowli z Kaszub, z Polski i różnych rejonów świata, m.in. niemiecka Brama Brandenburska, paryska wieża Eiffla, Statua Wolności czy Gdański Żuraw. Niestety obowiązuje całkowity zakaz dotykania makiet,  więc ciekawskie maluchy trzeba pilnować, bo aż korci je by usiąść przy makiecie by zrobić zdjęcie.

Miniatury do nie jedyna atrakcja parku, oprócz tego na zwiedzających czeka mini zoo, plac zabaw, bajkowa kraina, gabinet śmiechu i zamek strachu.

Po placu zabaw i bajkowej krainie widać już nieco upływ czasu ale dzieciom zdaje się to nie przeszkadzać. Największą frajdą dla większości dzieci są kózki z mini zoo.

Na terenie parku znajdują się dwa bary. Jeden serwuje gofry, drugi dania typu fast food. Także jeśli macie ochotę na jakiś bardziej pożywny obiad to musicie pojechać gdzieś dalej.

/

PARK GIGANTÓW i KASZUBSKI GRARCIAK

.

Park Gigantów oddalony jest o ok 700 metrów. Piaszczystą drogę, która do niego prowadzi można pokonać pieszo lub ciuchcią (za dodatkową opłatą). Kaszubski Graciak jest niejako oddzielną częścią parku Gigantów.

W parku Gigantów znajdziecie m.in. całkiem fajny plac zabaw, ścieżkę z wielkimi robalami, ogromne ptaki, ryby, monster trucka i świetną tablicę z odgłosami ptaków. Jedną z większych atrakcji dla dzieci jest samolot, z którego można zjechać zjeżdżalnią.

W Kaszubskim Graciaku można zobaczyć auta z bajek i produkcji filmowych, a także kultowe pojazdy z okresu PRL.

Zwiedzanie całości (3 parki) zajmuję około 2.5 – 4h (łącznie z wizytą na placu zabaw).


Koszt wejścia dla osoby dorosłej do parków to 30 zł, natomiast bilet ulgowy 20zl. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Ceny i godziny otwarcia najlepiej sprawdzić przed wizytą na stronie Parków Gigantów, Miniatur,Kaszubski Graciak.