KIESZONKOWIEC przyrodniczy + geograficzny.

KIESZONKOWIEC przyrodniczy + geograficzny

Jak już podkreślaliśmy nie raz kochamy książki ♥ Zaraz za książkami plasują się gry. Z racji, że naszą pasją są podróże to często sięgamy po gry w wersji miniaturowej. Takie, które można zapakować do plecaka i nie będą nam zbytnio ciążyć. Tym razem chcieliśmy Wam pokazać grę karcianą KIESZONKOWIEC. Już raz pisaliśmy o kieszonkowiec geograficzny, tym razem mamy dla Was Kieszonkowiec przyrodniczy ZOO loga, oraz geograficzny ObieżyŚWIAT.

Wszystko co jest w temacie geograficzno – podróżniczym zawsze wpisuje się w nasz krąg zainteresowań. Pomimo, że gry przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat to my już teraz bawimy się kartami. Na razie głównie oglądamy obrazki, opowiadając sobie co się na nich znajduje. Można je zabrać wybierając się do lekarza, gdy mamy w perspektywie oczekiwanie w kolejce, do pociągu, samochodu itd. Ze starszymi dziećmi możliwości jest już naprawdę sporo, bowiem każda talia zakłada aż 6 wariantów gry.

.

ObieżyŚWIAT

Jeśli lubicie podróże po mapie i gry o tematyce geograficznej to kieszonkowiec może stanowić fajne urozmaicenie geograficznych przygód. Na poszczególnych kartach są kontynenty, niektóre kraje oraz charakterystyczne miejsca. Poza standardowymi wariantami gry opisanymi w instrukcji, kart można użyć do zabawy przy mapie. Dziecko może kłaść kartę w odpowiednim miejscu. Można bawić się w skojarzenia. Wariantów jest wiele, ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Podstawowy wariant gry jest nieco podobny do gry w “państwa i miasta”, ale daje możliwość grania osobom o różnym stopniu zaawansowania. Są karty kontynentów, a także karty 8 kategorii: jezioro, rzeka, góra, pustynia, wyspa, architektura, miasto i państwo. Dodatkową kartą “piotrusiem” jest Antarktyda.

Do kart dołączona jest instrukcja. W zależności od wybranego wariantu gry jednocześnie może grać od 2 do 8 graczy, a rozgrywka trwa ok 10-20minut.

kieszonkowiec geograficzny obiezyswiat

kieszonkowiec geograficzny obiezyswiat

kieszonkowiec geograficzny obiezyswiat

kieszonkowiec geograficzny obiezyswiat

 

kieszonkowiec geograficzny obiezyswiat

Gra ma charakter dydaktyczny, stanowi świetny przykład tego jak połączyć zabawę z nauką. Pozwala zapamiętać nazwy geograficzne. Dzięki połączeniu napisów z obrazkiem możemy zapamiętywać nowe miejsca na zasadzie skojarzeń. Rosja-matrioszki. Madagaskar-Lemur. Kanada-liść klonowy. Pojawia się też polski akcent w postaci pustyni Błędowskiej i góry Kościuszki.

.

LIGA ZOO

Drugi kiszonkowiec dotyczy świata zwierząt. W skład gry wchodzi 48 kart, w tym 6 gromad (ssaki, bezkręgowce, gady, ryby, płazy, ptaki). Musimy przyznać, że na wielu kartach pojawiają się mniej znane nam zwierzęta jak ryjkonos, płetwal, dziobak, kikiki huna, skrzypłocz, pangaz czy marabut. Dzięki temu nawet starsze dzieci nie będą się nudzić w czasie gry. Karty można również wykorzystać do utrwalania wiadomości z geografii. Warto wziąć mapę, razem sprawdzić gdzie dane zwierze mieszka i odnaleźć to miejsce na mapie. Dzieci mogą również odgadywać do której z grup należą poszczególne zwierzęta.

Kieszonkowiec przyrodniczy Zoo liga

Kieszonkowiec przyrodniczy Zoo liga

Kieszonkowiec przyrodniczy Zoo liga

Gry karciane dają naprawdę wiele możliwości, w dodatku za przystępną cenę. Z całą pewnością warto wzbogacić domową biblioteczkę o kolejną grę. W związku z tym mamy dla Was

KONKURS

do wygrania jeden egzemplarz gry kieszonkowiec geograficzny ObieżyŚWIAT i jeden egzemplarz kieszonkowca przyrodniczego ZOO liga.

Jeśli chcecie zdobyć jeden z kieszonkowców wystarczy, że w komentarzu pod tym postem lub na FB odpowiecie na pytanie:

Jakie jest Wasze ulubione zwierzę i dlaczego?

W komentarzu dajcie znać, o który kieszonkowiec gracie!

Regulamin konkursu Kieszonkowiec geograficzny:
1. Czas trwania: 31.05.2018 do 07.06.2018 godz. 22.00
2. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe
“Jakie jest Wasze ulubione zwierzę i dlaczego?”
3. Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz gry kieszonkowiec geograficzny ObieżyŚWIAT i jeden egzemplarz kieszonkowca przyrodniczego ZOO liga.
4. Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie organizator wyłoni 2 zwycięzców.
5. Organizatorem konkursu jest okiemalexa.pl, sponsorem nagrody – wydawnictwo Edgard.
6. Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielić pod tym postem lub pod postem na FB.
7. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Wyniki zostaną podane na końcu tego postu.
8. Zwycięzca ma obowiązek podania organizatorowi swoich danych teleadresowych (adres, nr telefonu) w ciągu 4 dni. Po tym terminie organizator konkursu wyłoni innego zwycięzce.
9. Nagroda zostanie wysłana Zwycięzcy na podany adres pocztowy na terenie Polski. Koszt przesyłki pokrywa sponsor nagrody.
10. Udział w konkursie jest dobrowolny, bezpłatny i oznacza akceptację przez Uczestnika niniejszego regulaminu.
11. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu.