mapka zdrapka

Mapka Zdrapka + KONKURS

Nasze mieszkanie od zawsze ma jakieś nieduże akcenty podróżnicze. Zaczęło się od kubków i magnesów przywożonych z odwiedzanych miejsc. Teraz magnesów jest tak dużo, że mamy dwie tablice magnetyczne. Kubków już nie przywozimy, chyba że jakiś wybitnie nas zauroczy, bo skończyło nam się miejsce w szafce. Przywozimy też ceramiczne miseczki czy metalowe tabliczki.

 

 

Z czasem (jak nasze mieszkanie przeszło kilka remontów) na ścianach zaczęły pojawiać się zdjęcia. Zresztą cały czas ich przybywa. Początkowo wisiały tylko w przedpokoju, teraz zajmują też całą ścianę w dużym pokoju, a i na tym się nie kończy. Lubimy otaczać się zdjęciami. To fajna okazja by każdego dnia trochę powspominać 😉

 

Pomysł na powieszenie mapy pojawił się już dawno. Zastanawialiśmy się nad kilkoma opcjami. Rozważaliśmy namalowanie mapy świata na ścianie bądź kupienie gotowej tablicy magnetycznej/korkowej. Pomysłów było sporo. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na mapkę zdrapkę od playprint.pl

Dlaczego mapka zdrapka?

Po pierwsze uznaliśmy, że ponad wszystkimi aspektami jakie ma zwykła mapa, ta daje nam jeszcze możliwość zaznaczania odwiedzanych miejsc.  Nie chcieliśmy żadnych dodatkowych przyczepianych karteczek, flag itp. Lubimy wizualny porządek (a przynajmniej jedno z nas).

Po drugie różne warianty kolorystyczne. Z racji, że w pokoju w którym miała zawisnąć królują jasne kolory zdecydowaliśmy się wersję gold z flagami. W tym miejscu pochwalimy sami siebie, za świetny wybór 😉 Długo zastanawialiśmy się jak ją powiesić by wpisała się w wystrój pokoju. Początkowo chodził nam po głowie pomysł ramki DIY ale ostatecznie, po przejrzeniu różnych wariantów zdecydowaliśmy się na tablicę korkową ze srebrną ramką. Choć trzeba było się trochę namęczyć, by ją tam zamocować, to wyszło świetnie. Konstrukcja tablicy okazała się dość solidna i ciężka do rozmontowania. Warto było się jednak trochę pomęczyć.

Zabawa przy wymazywaniu odwiedzanych krajów jest świetna i choć dalecy jesteśmy od podróżowania tylko po to by odhaczyć jak najwięcej krajów, to już nie możemy się doczekać gdy odwiedzimy jakieś nowe miejsce.

Najważniejsze informacje o mapce zdrapce:
  • mapa jest w języku polskim
  • wymiary 70×50 cm
  • pakowana w tubę z metalowymi denkami, dzięki temu nie uszkodzi się w czasie transportu
  • wykonana na grubym lakierowanym papierze, pokryta złotą zdrapką

Mapa jest dobrej jakości, choć oczywiście ze względu na jej charakter przy jej montażu należy być ostrożnym aby nie wydrapać dziury nie tam gdzie trzeba 😉 Do zdrapywania krajów nie należy używać ostrych przedmiotów takich jak nożyczki. My użyliśmy plastikowego żetonu od wózka sklepowego i sprawdził się świetnie!

Jeśli na pokładzie macie małych ciekawskich odkrywców i szukacie ciekawych elementów wystroju do dziecięcego pokoju to warto sięgnąć po Mapkę Zdrapkę Europa, której grafika z całą pewnością spodoba się maluchom.

Zarówno mapa w wersji świat jak i Europa to fajna pomoc w codziennej nauce. Wystarczy, że każdego dnia będziecie przez 5 minut rozmawiać przy mapie, gdzie znajduje się jakie państwo. Na pewno przyniesie to świetne rezultaty. Można bawić się np w: kto pierwszy znajdzie, kto pokaże 5 państw w Europie, Afryce itp Możliwości są niemal nieograniczone, a jeśli macie wariant z flagami to zabawa będzie jeszcze ciekawsza.

Na koniec najlepsze!! Mamy dla Was

KONKURS

w którym do wygrania jest Mapa Zdrapka VIP

Wystarczy, że w komentarzu pod tym postem opiszecie nam miejsce, które odwiedziliście i zrobiło na Was największe wrażenie. Może być to zarówno długa wyprawa jak i spacer do osiedlowego parku. Liczy się ciekawy opis, nie odległość. Zdjęcia mile widziane 🙂

.

Regulamin konkursu Mapka Zdrapka od PlayPrint:

1. Czas trwania: 18.05.2018 do 25.05.2018 godz. 22.00
2. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe

“Jakie z dotychczas odwiedzonych miejsc zrobiło na Tobie największe wrażenie i dlaczego?”

3. Nagrodą w konkursie jest jedna Mapa Zdrapka VIP. Nagroda nie podlega wymianie na inną.
4. Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie organizator wyłoni 1 zwycięzce.
5. Organizatorem konkursu jest okiemalexa.pl, sponsorem nagrody – playprint.pl/
6. Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielić pod tym postem lub pod postem na FB.
7. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Wyniki zostaną podane na końcu tego postu.
8. Zwycięzca ma obowiązek podania organizatorowi swoich danych teleadresowych (adres, nr telefonu) w ciągu 4 dni. Po tym terminie organizator konkursu wyłoni innego zwycięzce.
9. Nagroda zostanie wysłana Zwycięzcy na podany adres pocztowy na terenie Polski. Koszt przesyłki pokrywa organizator konkursu.
10. Udział w konkursie jest dobrowolny, bezpłatny i oznacza akceptację przez Uczestnika niniejszego regulaminu.
11. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora  swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu.

 

WYNIKI KONKURSU

Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane odpowiedzi ♥ Ciężko było wybrać tylko jedną osobę. Mapkę zdrapkę wygrywa

 

Prosimy o przesłanie danych niezbędnych do wysyłki na adres mailowy okiemalexa@gmail.com