Ocean Park Władysławowo

Ocean Park Władysławowo

W minioną niedziele (pamiętacie jeszcze o naszej akcji Niedziela dla rodziny?) wybraliśmy się na wycieczkę do Ocean Parku we Władysławowie. Już na wstępie powiemy, że tym razem będzie wyjątkowo mało zdjęć, bowiem splotem niesprzyjających okoliczności pozbyliśmy się połowy zdjęć 🙁

Park znajduje się w odległości ok 70km od Gdańska, także idealnie nadaje się na jednodniową wycieczkę. Poza sezonem dojazd zajmie około godziny. Jeśli jednak będziecie jechać w  sezonie letnim to przygotujcie się na dłuższą jazdę, bowiem droga na Półwysep, zwłąszcza w weekendy bywa mocno zakorkowana.

Atrakcje Ocean Parku

Ocean Park Władysławowo

Wirtualna Rzeczywistość

To atrakcja dla dzieci powyżej 7 roku życia. Ubiera się specjalne gogle i wyrusza w podwodną przygodę. Musimy przyznać, że to ciekawe przeżycie. Ostrzegamy jednak, że zdarza się, że niektórym robi się niedobrze. My jednak nie mieliśmy żadnych dolegliwości.

Wygadany Wielorybek

Ocean Park Władysławowo

Atrakcja dla dzieci od 3 roku życia. Interaktywne show w czasie, którego mamy okazję porozmawiać z wielorybem z ekranu, który zadaje dzieciom pytania. Martynie się podobało, Marcin natomiast stwierdził, że było to słabe. Wejście jest o pełnych godzinach.

Wystawa rzeźbionych ryb

To sala, gdzie na ścianach powieszono mnóstwo drewnianych ryb, z tabliczką co to za ryba. Najbardziej podobało się Agatce, która kilkakrotnie wracała, gdy Martyna oglądała wygadanego wieloryba. Jedną rybę próbowała nawet zjeść, ale cii… 😉

Ognisko

Niedaleko wejścia jest specjalne miejsce gdzie można usiąść przy ognisku i odpocząć. W czasie naszej wizyty było tak gorąco, że nawet nie przyszło nam do głowy by siadać przy ognisku, w innym wypadku pewnie byśmy chwilę czasu tam spędzili.

Wodospad

Kolejna atrakcja to wodospad, gdzie wszyscy robią sobie rodzinne zdjęcie. My też zrobiliśmy 😉 Niedaleko wodospadu znajduje się też staw z rybami, gdzie można usiąść i odpocząć na leżakach. Idąc jeszcze kawałek dalej znajduje się namiot z klockami.

Ocean Park Władysławowo

Ocean Park Władysławowo

Główną atrakcją parku są modele ssaków i ryb żyjących pod wodą.

Są wśród nich delfiny, orki, pingwiny czy żółwie. Największe wrażenie robi jednak wielki wieloryb, który (po wrzuceniu 2zł) tryska wodą. Rozmiary modeli są całkiem pokaźne. Wykonane ładnie. Tak jak w większości tego typu miejsc, nie wolno ich dotykać.

Ocean Park Władysławowo

Dużym plusem Ocean Parku jest ogromny plac zabaw, na którym coś dla siebie znajdą dzieci praktycznie w każdym wieku. Są trampoliny, dmuchaniec do zjeżdżania, kulki, 2 piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie itd. Co ważne (i rzadkie) wszystkie atrakcje na placu zabaw są w cenie biletu. Tuż obok placu zabaw można usiąść coś zjeść i się napić w tutejszym barze.

Park nie jest bardzo duży, więc łatwo się w nim odnaleźć. Większość trasy przebiega po kostce brukowanej (ważne dla tych co wybierają się z wózkiem) ale część dróg jest piaskowa. Tuż przy parku znajduje się spory, bezpłatny parking.

Cennik Ocean Parku (2018)

dzieci do lat 3 – bezpłatnie
dzieci od 3 do 18 lat 29 zł
osoba dorosła – 39 zł

Biorąc pod uwagę, że 5 minut skakania na trampolinie przy plaży kosztuje 10zł to ceny nie są wysokie.

Aktualny cennik oraz godziny otwarcia warto sprawdzić przed wizytą na stronie Ocean Parku.

Nasze wrażenia z wizyty w Ocean Parku

Park nie jest duży, ani zatłoczony. Te dwa aspekty tak naprawdę są dla nas na plus. Nie czuliśmy się przytłoczeni wizytą. Największe wrażenie zrobił na nas oczywiście tryskający wodą wieloryb. Warto wrzucić te 2zł zwłaszcza w upalny dzień.
Cały park jest na odkrytym terenie, a miejsc zacienionych jest stosunkowo niewiele, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu wycieczki z małym dzieckiem. Na pewno przy dużych upałach odradzamy wizytę. Natomiast w zwykły letni czy wiosenny dzień wizyta w parku stanowi miłe urozmaicenie. Choć nie było efektu wow, to choćby z racji na duży plac zabaw (który tak naprawdę stanowi główną atrakcje parku) z całą pewnością jeszcze tu wrócimy.

Ps. Część zdjęć jest autorstwa Bożenki, która choć ostatnimi czasy rzadko publikuje, bo zapracowana to tworzy naprawdę fajne miejsce w sieci. Polecamy zaglądać do Bożenki z całego ♥