zwierzobjasniarka i co robia psy

Książkowe nowości o zwierzętach

Ci, z Was którzy zaglądają do nas częściej dobrze wiedzą, że książek nigdy za dużo i chętnie przyglądamy się kolejnym pozycjom pojawiającym się na rynku. Czytamy w domu, w podróży, w parku. Gdzie się da. Mamy na pokładzie 3 letniego mola książkowego, który domaga się codziennej porcji literatury. Ma swoje ulubione pozycje, ale gdy w domu pojawia się coś nowego to w oku widać błysk radości. Skoro już się zaszczepiło w dziecku bakcyla, to trzeba dbać o to by zainteresowanie nie znikło. Dlatego nasza domowa biblioteczka stale wzbogaca się o nowe pozycje. Tym razem mamy dla Was dwie propozycje o zwierzętach.

Opowiem ci mamo CO ROBIĄ PSY

Zabawna książka obrazkowa. To co rzuca się od razu w oczy to fajne ilustracje z mnóstwem szczegółów.  Lubimy takie książki, bo świetnie sprawdzają się w podróży. Potrafią zająć dziecko na długo. Można wyszukiwać elementy na obrazku, bawić się w skojarzenia czy opowiadać historię. Opowiem Ci mamo to nie jest tylko książka obrazkowa, tu naprawdę dzieje się dużo.

Główny bohater, to uroczy psiak Feler. Nieco nieokrzesany, nie zna się na dobrych manierach. Znajduje dom u małej Lili i jej rodziny. Wraz z bohaterami książki odwiedzamy m.in. weterynarza, fryzjera, zaglądamy do ich domu, gramy w grę, poznajemy różne rasy psów, odwiedzamy psi plac zabaw i towarzyszymy im w wielu innych codziennych sytuacjach.

Najgorsza część każdego wyjazdu to pakowanie się. Zawsze się o czymś zapomina albo zabieramy coś zupełnie niepotrzebnego… Feler jest jednak niezwykle odpowiedzialnym psem i wie, że w podróży musi przestrzegać kilku zasad. Oprócz biletu zawsze ma ze sobą książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, smycz i kaganiec. Inaczej mógłby dostać mandat od konduktora! W podróż zagraniczną zabiera swój psi paszport, a także miseczkę na wodę i kilka zabawek.

Opowiem Ci mamo co robią psy to książka, którą śmiało możemy dać w ręce roczniakowi jak i starszakowi. Duży format, twarde strony, piękne ilustracje. Jeśli macie na stanie dzieci w różnym wieku i szukacie książki, z którą możecie usiąść z obojgiem to śmiało możemy ją Wam polecić.

Opowiem ci, mamo, co robią psy
Ilustrator: Paulina Wyrt
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 28
Format: 200×280 mm
Wiek: 0-6 lat
Cena: 39,90zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

ZWIERZOOBJAŚNIARKA Wynalazek, który zmienił świat

Druga nowość w naszej biblioteczce przeznaczona jest dla starszaka w wieku 6-12 lat. To nie żadne pitu pitu, to już książka w pełnym wymiarze. Jest sporo trudnych słów. Już na pierwszej stronie pojawiają się: kongres w Dwygłowogorsku, profesor Beczał, Bonawentura Karczoch. Niech Was to jednak nie odstraszy. Tekst całościowo jest przyjemny w odbiorze,  w dodatku okraszony nieszablonowymi ilustracjami.

Już jako dziecko Bonawentura Karczoch lubił zamykać się w laboratorium, gdzie przeprowadzał swoje zuchwałe eksperymenty. Nierzadko miewały one katastrofalne skutki – na przykład wtedy, gdy eksplozja wystrzeliła dach na orbitę (według naszych obliczeń właśnie dociera on na Marsa). Piętnastoletni Bonawentura zaprojektował przyciągający pioruny kapelusz, który ładował beterie (niestety ludzkość nie wiedziała co z nim począć, bo nikt wtedy jeszcze nie słyszał o telefonach komórkowych).

Jeśli jesteście ciekawi o czym rozmawiajązwierzęta to koniecznie musicie sięgnąć po ZWIERZOOBJAŚNARKĘ.

Koty to utalentowani aktorzy […], kiedy więc widzą nadchodzącą staruszkę z laską, przełączają się na tryb dramatyczny i zaczynają odgrywać jedną z następujących ról:

1, Kot porzucony. Smutny i oczywiście głodny. Aktor najpierw włazi w krzaki, a potem w kałużę, żeby uzyskać pożądaną powierzchowność znajdy i wzruszyć starszą panią. Gdy babcia podejdzie bliżej, symulant zaczyna kręcić wokół jej nóg ósemki, łaszcząc się i bezczelnie udając, że chodzi mu tylko o głaskanie. Zwykle rozczulona staruszka wyciąga w tym momencie z siatki plasterek wędliny albo nawet całą konserwę rybną.

Zwierzoobjaśniarka, to zabawna historia, o tym jak różne urządzenia mogą zmienić nasz świat. Książka pełna jest nieznanych ale pomysłowych słów, których próżno szukać w słowniku. Nie jest to łatwa bajka do poduszki lecz ciekawa historia przy czytaniu której pojawia się milion pytań. Wasza wyobraźnia zacznie intensywnie pracować. Jeśli macie na pokładzie parolatka, który chętnie sięga po nieco bardziej skomplikowane pozycje niż Świnka Peppa czy Kicia Kocia to na Zwierzoobjaśniarka jest dla Was. Ciekawa pozycja, wyróżniająca się na tle innych pojawiających się nowości wydawniczych.

Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat
Autor: Sergio Olivotti
Ilustrator: Sergio Olivotti
tłumacz: Joanna Wajs
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 80
Wiek: 6 -14lat
Cena: 29,90zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Pochwalcie się co teraz czytacie z dziećmi? Jeśli chcecie zobaczyć co jeszcze mamy w naszej domowej biblioteczce to zajrzyjcie do Biblioteki Małego Podróżnika.