Zrób ten zielni

ZRÓB TEN ZIELNIK

Pamiętacie z dzieciństwa zbieranie na łące kwiatków i suszenie ich w książkach? Może robiliście zielnik na zajęcia z przyrody? Ja tak i wspominam to całkiem dobrze, zdecydowanie lepiej niż tą lekcję biologi na którą Pani kazała nam przynieść glizdy! Przyznamy się szczerze, że w rozpoznawania różnego rodzaju roślinek mistrzami nie jestemy ale nigdy nie jest za późno by to zmienić. Zwłaszcza jeśli ma się na pokładzie małe ciekawskie stworzenie, które chciałoby wszystko wiedzieć.
Oczywiście zielnik można wykonać samemu mając zwykły zeszyt, notes czy kartki. My mamy jednak dla Was propozycje ZIELNIKA niezwykłego.

TUTAJ NIE MA MIEJSCA NA NUDĘ, BO

TRYSKAJĄCE HUMOREM I POMYSŁEM ROŚLINY 

ZASKOCZĄ CIĘ NA KAŻDYM KROKU!

Zrób ten zielnik ma wszystko, co każdy porządny zielnik mieć powinien! Ma miejsce na suszenie kwiatów i wklejanie roślinek. To pozycja dla wszystkich, którzy “chcą poznać rośliny od podszewki i nie boją się ubrudzić rąk ziemią.” Na kolejnych stronach zielnika mamy okazję poznać rośliny znane i mniej znane (przynajmniej nam) oraz związane z nimi ciekawostki. Czy wiecie jaka jest najsłynniejsza roślina z której wytwarza się papier? Wiecie jak zrobić kwiat w wersji 3D (origami)? Czy wiecie co to jest przednówek i ile rośnie przeciętnie liści na dębie?  Jeśli nie to wszystkiego dowiecie się z zielnika.

Zrób ten zielnik

Zrób ten zielnik

Zrób ten zielnik

Zrób ten zielnik

 

Jeśli w dodatki nigdy nie piliście koktajlu z pokrzyw to ZRÓB TEN ZIELNIK już niemal pozycja obowiązkowa dla Was 😉

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zielnik jest naprawdę gruby. Ma 220 stron. Wypełniony po brzegi ciekawostkami i zadaniami gwarantuje przygodę z przyrodą na długi czas. Wrzućcie go do plecaka, zapakujcie klej i długopis i ruszajcie na łąkę w poszukiwaniu przygody. Jeśli nie znasz się na roślinach, nic nie szkodzi, to nawet lepiej, przygoda będzie jeszcze ciekawsza. Poczujesz się jak mały odkrywca, a jednocześnie będziesz współautorem. To od Ciebie zależy jak ten ZIELNIK będzie wyglądał. Wszystko w Twoich rękach!

Kolorystyka jest stonowana, nie ma tu jaskrawych, pstrokatych obrazków. Każda wklejona roślina staje się dziełem sztuki.  Wyeksponowana, na pierwszym planie. Nic jej nie przytłacza.

Zresztą zajrzyjcie na blog Łukasza, jak sam autor opowiada o swoim dziele, a jeśli chcielibyście nabyć własny egzemplarz to najlepiej zajrzeć na stronę Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Zrób ten zielnik!
Autor: Łukasz Skop
Ilość stron: 223
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo Poznańskie