A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

A ADI POWIEDZIAŁ… JAK PRZETRWAĆ W PODMIEJSKIM BUSZU

Każda WIELKA PRZYGODA ma swój mały początek – tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem domu. Do jej przeżycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, grubego portfela, czy dostępu do internetu. Wystarczy odrobina chęci, ciekawość świata i wyobraźnia.

Ciężko się z tym nie zgodzić, co? My się zgadzamy, bo uwielbiamy wyruszać na mikro wyprawy, penetrując zakamarki przyblokowego lasu, szukając nowych fajnych miejsc w okolicy domu. A Adi powiedział.. wciągnęło nas od pierwszego zdania. Z jednej strony za pewne dlatego, że całość jest nam bardzo bliska. Sami jesteśmy harcerzami, więc leśne eskapady to nasz żywioł. Z drugiej całość jest tak przyjemna graficznie i językowo, że aż chce się wertować kolejne kartki. Znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych zadań, które mogą być inspiracją do wyruszenia z domu i spróbowania własnych sił. Magda Błoch opowiada m.in. jak rozpalić ognisko, do czego może nam się przydać wiązanie węzłów czy jak znaleźć Gwiazdę Polarną? Dowiecie się też jak się ubrać i spakować i co wolno w lesie zjeść?

 

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

Jeśli bliskie są Wam leśne zabawy, odkrywanie otaczającego świata to z całą pewnością ta książka Wam się spodoba. Pozwoli Wam przypomnieć sobie jak wy spędzaliście swoje dzieciństwo biegając po podwórko całymi dniami, bawiąc się patykami i kamieniami. Być może (jesteśmy nawet tego pewni) zachęci Was do wspólnego wyruszenia na wycieczki.

Zapakujcie do plecaka książkę, kawałek linki, mapę, kompas i bawcie się świetnie!

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

Na filmach, szczególnie animowanych, rozpalanie ogniska wydaje się niezwykle proste. Stosik patyczków, zapałeczka i pufff! Ogień trzaska, że aż miło, a na patyku opieka się pianka Marshmallow, roznosząc słodki zapach cukru po lesie. W rzeczywistości też tak może być, potrzebna jest tylko podstawowa wiedza i praktyka. W sprzyjających warunkach poradzi sobie z tym każdy, sztuką jest wykorzystać tę umiejętność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Szczerze mówiąc, niewiele jest rzeczy równie pociągających w bushcraftowym życiu, niż ciepło ogniska po długim dniu, zapach dymu, iskry lecące w niebo, a nad ranem smak upieczonych w żarze ziemniaków.

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

 

Dla kogo jest książka A ADI POWIEDZIAŁ… JAK PRZETRWAĆ W PODMIEJSKIM BUSZU?

Dla dużych i małych. Dla nastolatka i rodzica. Jeśli macie na pokładzie ciekawskiego kilkulatka też się nada. Ciekawe, przetestowane porady sprawią, że na pewno znajdzie się tutaj coś dla każdego.

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu

W świecie, w którym elektronika zagląda do nas z każdego miejsca warto docenić takie książki. Dać się zainspirować. Pozwolić dziecku odkrywać, przeżywać realne rzeczy. Jeśli wykonacie wszystkie zadania jakie stawia przed Wami Magda Błoch z pewnością Wasze albumy zapełnią się zdjęciami, a w głowach pozostanie tysiące wspomnień. Nawiążecie relacje o które trudno siedząc na kanapie przed TV, a Wasze dzieci całkiem sporo się przy tym nauczą. Dajmy sobie i naszym dzieciom możliwość obcowania z przyrodą bez sztywnych zasad. Pozwólmy im i sobie zwolnić. Ta książka w tym pomoże!

A Adi powiedział... Jak przetrwać w podmiejskim buszu
Autor: Magda Bloch
Ilość stron: 160
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Poznańskie
Cena: 36,90zł