Plecak w góry dla dziecka

Plecak dla dziecka w góry

Plecak to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia (zaraz obok butów). O fajnym plecaku dla dorosłych na jednodniowe wycieczki pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś przyszedł czas na plecak dla dziecka. Nie jest to nasz pierwszy plecak dla Martyny. Do tej pory używaliśmy plecaka kupionego na wyprzedaży w Mountain warehouse. Prosty, dobrze wykonany, z lekko usztywnianymi plecami. Idealnie sprawdza się na co dzień jak i w czasie krótkich wycieczek.

Zawsze gdy planujemy wycieczkę, Martyna sama pakuje swój plecak, choć ma dopiero 3 lata. Wzięła go też na nasz tygodniowy pobyt na Korfu. Niby wszystko fajnie, ale … Przez cały pobyt Martyna prosiła aby kupić jej taki plecak jak ma tata z paskami do zapięcia na brzuchu i klatce piersiowej. Po długich namowach Martyny rozpoczęliśmy poszukiwania nowego plecaka. Będąc na majówce w Zakopanym urządziliśmy małe turne po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego modelu.

Zadanie okazało się nie łatwe. Wybór plecaków dla dzieci, zwłaszcza z pasem biodrowym jest dość ograniczony. Szukaliśmy wśród placków od 6 do 10 litrów. Przymierzaliśmy nawet mikro wersje damskich plecaków ale nie leżały dobrze. Przymierzyliśmy też kilka typowo dziecięcych, jednak spora część z nim miała charakter szmacianego worka, a to nie sprawdzi się w czasie górskich wędrówek. Nadzieja na znalezienie czegoś odpowiedniego malała z każdym odwiedzonym sklepem, aż w końcu trafiliśmy do miejsca, w którym obsługa wiedziała co sprzedaje i w dodatku miała kilka różnych modeli do wyboru. Przymierzyliśmy wszystkie. W efekcie zdecydowaliśmy się na czerwony 6 litrowy plecak od firmy Vaude.

Decydując się na ten model braliśmy pod uwagę przede wszystkim pojemność, system nośny, łatwość zapinania i pakowania, a także wagę i cenę. 

Plecak Vaude 6 litrowy dla dzieci

 • regulowany, odczepiany pas piersiowy
 • regulowany, odczepiany pas biodrowy
 • usztywnione plecy
 • kieszonka z przodu zapinana na suwak
 • duża komora zapinana od góry na klamerkę + ściągacz
 • 2 boczne siatkowe kieszonki
 • wbudowane elementy odblaskowe
 • dobrze wyprofilowane ramiona
 • w przedniej kieszeni miejsce na wpisanie danych dziecka/rodziców
 • rączka do trzymania plecaka
 • Wymiary: 29×21×12 cm
 • Waga: 350 g

Plecak przetestowaliśmy już w różnych warunkach w wielu miejscach. Sprawdził się zarówno w czasie naszej 1 dniowej wycieczki do Szwecji, górskich wędrówkach po Bieszczadzkich szlakach czy codziennych spacerach na plaże.

Wielkość jest optymalna dla przedszkolakai. Jak na swoją wielkość jest pojemy. Spokojnie mieści się w nim kurtka przeciwdeszczowa, mała butelka picia, coś do jedzenia, a i na małą zabawkę znajdzie się miejsce. Materiał jest odporny na destrukcyjne działania małych wędrowników.

Czy polecamy plecak VAUDE dla dzieci?

Zdecydowanie tak. W pełni spełnił zarówno nasze oczekiwania jak i Martyny. Jest dobry jakościowo, wygodny, a pojemność jest idealna dla przedszkolaka.

Po co przedszkolakowi plecak?

Z tego miejsca chcemy Was zachęcić nie tylko do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem, ale również do uczenia go samodzielnego pakowania się, a potem noszenia swoich rzeczy. Po kilku eskapadach maluchowi wejdzie ten etap przygotowań w krew i będzie to dla niego zupełnie normalne. Nasza Martyna tylko raz wypakowała sobie plecak po brzegi zabawkami. Już przy następnej wycieczce pamiętała, żeby zapakować tylko kilka potrzebnych rzeczy, bo inaczej ciężko będzie nieść rzeczy. Przy okazji to też świetna okazja aby uczyć dziecko, że wybierając się na wycieczkę zawsze należy zabrać kurtkę przeciwdeszczową, picie i coś do jedzenia.