Najpiękniejsze mity greckie

Najpiękniejsze mity greckie

Książki są niezwykle ważne w naszym codziennym życiu. Nasze dziewczyny mają aktualnie 1,5 roku i 3,5 roku. Staramy się więc aby obecność komputera i TV była jak najmniejsza. Na to jeszcze przyjdzie czas. Nie mamy nic przeciwko obejrzeniu przez 3 latkę bajki raz na jakiś czas. Ma być to jednak dodatek. Na razie chcemy by na pierwszym miejscu był książki, puzzle, gry i prace plastyczne. Właśnie dlatego co jakiś prezentujemy pozycje z naszej domowej biblioteczki.

Staramy się zaszczepić w dziewczynach miłość do książek od małego.

Wygląda na to, że całkiem się nam to udaje. Martyna ma teraz 3,5 roku dalej lubi serię o Kici Koci i chętnie do niej wraca. Uwielbia książki obrazkowe czy tradycyjne bajki jak Czerwony Kapturek. Staramy się sięgać po różnorodną literaturę, podsuwając kolejne książki.

Przeglądając ostatnio książkowe nowości natrafiłam na Mity greckie od Zielonej Sowy. Przypomniało mi się wówczas jak w podstawówce musiałam przebrnąć przez księgę, która miała lekką ręką 150 stron. Duża ilość nowych nazw sprawiła, że lektura nie była dla mnie wcale taka prosta. Pomyślałam więc, że czemu by nie zacząć znajomości Martyny z mitami już teraz. Jak pomyślałam tak zrobiłam, nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się wiec o

Najpiękniejsze Mity greckie

W książce znajdziemy 14 mitów, w tym o pochodzeniu bogów, labiryncie Minotaura, Przygodach Heraklesa czy podróży Odyseusza. Sięgając po tą pozycję należy pamiętać, że jest to skrócona wersja grackich mitów, także nam dorosłym może się wydawać to dużym uproszczeniem. Książa ma wprawdzie ok 120 stron jednak wypełniona jest dużymi ilustracjami. Tekst jest napisany dużą trzcinką, a poszczególne mity mają od 4 do 14 stron. Nasza Martyna chętnie sięga po tą książkę. Jednym z powodów dla którego tak bardzo ją lubi są z całą pewnością piękne grafiki. Ilustracje są w żywych pastelowych kolorach zachęcających małych odkrywców do lektury.

Najpiękniejsze mity greckie

Fragment mitu Przygody Heraklesa:

Erysteusz wykrzyknął:
Teraz przyprowadź mi bydło Geriona, i owoc jabłoni, co jest Herze poświęcona.
Gerion był to potwór o trzech głowach, sześciu rękach oraz sześciu skrzydłach. Żaden przeciwnik nie miał z nim szans. Żył w odleglej krainie po drugiej stronie morza, gdzie pasał swoje stadko ze swoim pomocnikiem, straszliwym psem o dwóch głowach. Heraklesowi udało się wypełnić to zadanie – pokonał w walce Geriona i zaprowadził bydło do Myken.

Najpiękniejsze mity greckie przenoszą dziecko w świat mitologi greckiej dostosowanej do małego czytelnika. W tej książce pierwsze skrzypce gra wizualna strona natomiast tekst jest poniekąd dodatkiem. Długość poszczególnych mitów sprawia, że 3-4 latek jest w stanie się skupić na tekście. Przy czym z całą pewnością pojawi się mnóstwo pytań takich jak: co to jest chaos czy kto to jest cyklop?
Szczerze liczymy, że lektura tej książki wzbogaci słownictwo językowe naszej Martyny i gdzieś tam w jej głowie zostaną imiona greckich Bogów co ułatwi jej szkolną przygodę.

Najpiękniejsze mity greckie
Autor: Stefania Leonardi Hartley
Data wydania: 2018
Format: 215×275
Oprawa: twarda z gąbką
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cena: 39,90zł