Zawodowcy w swiecie zwierzat

Zawodowcy w świecie zwierząt

Natura i zwierzęta to coś co ciekawi zarówno małych jak i dużych. Świat zwierząt jest niezwykły i zdaje się, że ciekawostkom i tajemnicom nie ma końca. Dlatego tym chętniej sięgamy po wszelakie książki, które nieco przybliżą nam świat zwierząt. Tym razem w nasze ręce wpadli

ZAWODOWCY W ŚWIECIE ZWIERZĄT

Zastanawialiście się kiedyś co zwierzęta robią przez cały dzień?

Na kolejnych stronach wyruszamy w podróż przez rafę koralową, sawannę, tropikalny las deszczowy, pustynię, rzekę, , biegun północny, góry, las, prerię, wyspę tropikalną, bagna, zarośla namorzynowe, głębie oceanu i przydomowy ogród. Jednym słowem cały wachlarz inspiracji. Jeśli ciekawi Was kto sprząta na rafie koralowej, ile godzin śpią żyrafy, kto jednym kopniakiem potrafi pokonać lwa czy jaki ptak potrafi w ciągu doby pokonać ponad 2000 km to z całą pewnością Wam się spodoba.

W książce zilustrowano i opisano aż 14 środowisk. Całkiem sporo jak na 64 strony. Znalazło tu dla siebie miejsce ponad 100 gatunków zwierząt. Świat zwierząt działa perfekcyjnie, każdy ma w nim przypisaną jakąś niedużą rolę. Używając nazw zawodów można opisać zwierzęta jako ogrodnika, sprintera, ochroniarze czy dentystę. Wendy Hunt wprowadza maluchy w świat zwierząt wyjaśniając pokrótce czym się zajmują. Nie zawsze czytamy tylko o najbardziej popularnych zwierzętach. Obok żyrafy, słonia czy strusia pojawia się również urson amerykański, cyweta czy adaks pustynny. 

Każde z omawianych środowisk najpierw zostało zilustrowane, a na następnej stronie opisano po osiem zwierząt.

Informacje o zwierzętach są krótkie i ich celem jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni. Są to krótkie ciekawostki, nie suche fakty. 

Witajcie w moim domu! Nazywam się BIELIK AMERYKAŃSKI i buduję z patyków największe gniazdo, jakie potrafi samodzielnie stworzyć ptak.

Nazywam się POLATUCHA. Moje przednie i tylne łapki są połączone fałdem skóry, więc mogę szybować z drzewa na drzewo.

Twarda okładka, piękne ilustracje. Od strony wizualnej książka prezentuje się wspaniale. Barwne ilustracje sprawiają, że możemy czytać to razem zarówno z naszą dwu jak i czterolatką. Tekstu jest stosunkowo niedużo. Książka stanowi fajne urozmaicenie podczas poznawania świata zwierząt. Nie jest to żadne kompendium wiedzy, a raczej pozycja która zachęci maluchy do poznawania nowych gatunków zwierząt.  Przy okazji czytania warto sięgnąć też po mapę i wspólnie szukać gdzie te zwierzęta mieszkają, a może nawet spróbować dowiedzieć się nieco więcej o nich..

Zawodowcy w świecie zwierząt
Autor: Wendy Hunt
Oprawa: twarda
Ilustracje: Studio Muti
Liczba stron: 64
Format: 236 x 303 mm
Wiek: 0-6 lat
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena: 39,90

Jeśli szukacie innych fajnych książek o zwierzętach dla dzieci to zajrzyjcie do naszych poprzednich wpisów:

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt

Książkowe nowości o zwierzętach

Książka do zadań specjalnych “Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”

KOALA nie pozwala!