Pomiechowek, Rok w lesie

Leśna ścieżka, Pomiechówek (Rok w lesie)

Przychodzimy do Was z niezwykłym wpisem. Mamy coś naprawdę fajnego. Czyli miejsce na wycieczkę, do tego świetną książkę i piękne puzzle. Wszystko to związane z lasem ♥

Jadąc z dzieckiem na wycieczkę warto omówić z maluchem gdzie i po co się wybieramy. Pokazać na mapie, którędy będziemy jechać. Spakować wspólnie plecak czy przeczytać książkę o miejscu do którego jedziemy. Dlatego właśnie dzisiejsza propozycja jest idealna dla rodziców przedszkolaków (nie tylko).  

Pomiechówek, leśna kraina

POMIECHÓWEK

Znajduje się około 40 km od Warszawy, niedaleko lotniska Warszawa-Modlin. Jadąc z Warszawy wydaje się, że nic tu nie ma. Nic bardziej mylnego. Nastawcie nawigację na szkołę w Pomiechówku, zaparkujcie na przeciwko i już jesteście w niezwykłym miejscu. Leśna ścieżka dydaktyczna to miejsce, które z całą pewnością spodoba się małym i dużym.

Co na Was czeka  w Pomiechówku?

Leśna ścieżka dydaktyczna w Pomiechówku

 
LEŚNA ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA “ROK W LESIE”

Na trasie znajdują się wiaty, do których zdecydowanie trzeba zaglądać. Nie pomijajcie żadnej, bo w każdej znajdziecie ilustracje z książki ROK W LESIE oraz mnóstwo ciekawostek przyrodniczych w tym ciekawe zadania. Dzieci będą miały okazję poznać rośliny, różne gatunki ryb i zwierząt. Nam szczególnie podobała się tablica ze śladami zwierząt.

Całość jest fajnie i estateycznie wykonana. Uroku dodaje fakt, że wszystko wykonane jest w drewnie. 

Jeśli Wasze maluchy znają i lubią ROK W LESIE to zachwyt gwarantowany, bowiem na kolejnych przystankach znajdą ilustracje z książki w rozmiarze XXL. 

Wiaty przystankowe z ilustracjami z książki ROK W LESIE to jednak nie wszystko. Oprócz tego na dzieci czeka mnóswo miejsca do zabawy. Jeśli zapowiada się fajna pogoda to zabierzcie ze sobą zestaw piknikowy. Na trasie znajduje się dużo ławeczek (część ze stolikami). 

ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

To jest dopiero frajda obejrzeć wszystko z góry! Aby się tu dostać wystarczy wejść po (nieco krętych acz możliwych do pokonania nawet dla niespełna dwulatki) schodach.

Wykonanie sprawie, że nawet najmniejsze smyki można tu zabrać bez obaw. Ścieżka wykonana jest bardzo solidnie. Nie da się spaść. Wysoka siatka i stabilna konstrukcja wyklucza taką możłiwość. Dodatkowo tutaj również znajdziemy przyrodnicze ciekawostki. Jakie? Musicie pojechać sami i sprawdzić!

Jest jeszcze taka oto pomostowa ścieżka. Niby mała rzecz, a cieszy i urozmaica spacer. 

Wejście jest bezpłatne 🙂 Zanim jednak wejdziecie na ścieżkę miniecie park linowy, ściankę wspinaczkową i plac zabaw Wiking. To już z kolei atrakcje dodatkowo płatne. W czasie naszej wizyty były jeszcze nieczynne (sezonowa atrakcja). 

KSIĄŻKA ROK W LESIE I PUZZLE LEŚNA KRAINA

Jednym z elementów, które sprawiają, że to nie jest zwykła ścieżka są przepiękne ilustracje pochodzące z książki ROK W LESIE. Książka ta jest z nami od dawna i niezmiennie ją lubimy. Niedawno nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się również przepiękne puzzle. Puzzle są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat. Puzzle są sporej wielkości, cały obrazek ma 47x33cm i składa się z 54 puzzli. Przy tych puzzlach trzeba się już trochę natrudzić, ale to dobrze prawda?

Piękna ilustracja i fajne wykonanie zdecydowanie nas przekonały.

puzzle lesna kraina

LEŚNA KRAINA
ilustrator: Emilia Dziubak
wiek: 3+
liczba elementów: 54
wymiary: 230 x 340 x 45
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
cena: 29,90ZŁ

No i teraz powiedzcie sami.. Czyż to nie jest genialne połączenie. Nauka przez zabawę to zawsze najlepsze połączenie. Teraz zastanówcie się jak zmienia się las w ciągu roku oraz kto śpi w nocy, a kto w dzień i bawcie się super!