Pucio, puzzle

Pucio to nasza miłość od pierwszego wejrzenia. Zaczęło się od tego, że byliśmy kiedyś w księgarni kupić prezent. Martyna, która miała wówczas dwa lata, oglądała to co było w jej zasięgu ręki. Wzięła jedną z książek, usiadła na ziemi i już nie chciała jej oddać. Okazało się, że była to właśnie jedna z pierwszych części Pucia.

O jednej z książek pisaliśmy we wpisie październikowa biblioteka malucha. Pucio na wakacjach nadal jest u nas hitem. Lubimy nie tylko za fajną grafikę i tekst ale też za nasze polskie akcenty na kolejnych stronach. Sami powiedzcie, że fajnie czytać o tym z jaką radością rodzina małego Pucia wyrusza na wakacje na Kaszuby, nocuje pod namiotem, ogląda wiatrak, wędruje po lesie, kąpie się w jeziorze czy odwiedza latarnie morską.

Tym razem jednak nie o książkach, a o puzzlach. Pojawiły się bowiem puzzle związane z Puciem. To są naprawdę bardzo fajne puzzle.

PUCIO CZEGO BRAKUJE?

Puzzle składają się z 2 elementów, a więc idealnie sprawdzą się dla dzieci w okolicy 2 lat. Chociaż i nasza 4 latka z racji, że uwielbia Pucia chętnie sięga po nie, twierdząc, że wcale nie jest za duża aby je układać 😉
Na jednym z pary puzzli przedstawiony jest Pucio w jakiejś sytuacji np jazdy na rowerze, gry w piłkę, podczas śniadania czy zabawy w piaskownicy. Natomiast na drugim znajduje się element, którego brakuje czyli piłka, parasol, szalik i rękawiczki, kredki itp Zadaniem dziecka jest odpowiednie dopasowanie dwóch elementów. Na pozór może wydawać się to dość proste, ale wymaga od dziecka dużego skupienia i uwagi.

Pucio. Puzzle: Czego brakuje?
Marta Galewska-Kustra
ilustrator: Joanna Kłos
wiek: 2+
liczba elementów: 20
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
cena: 24,90

PUCIO CO TU PASUJE?

Kolejne puzzle dla 2 latków, po które chętnie sięga też nasza 4 latka. Puzzle składają się z obrazka głównego + 4 puzzli które trzeba dopasować do przedstawionej sytuacji. Dziecko widzi Pucia podczas codziennych sytuacji takich jak zabawa, mycie zębów, spanie. Musi dokładnie przyjrzeć się ilustracji głównej i dobrać cztery pasujące elementy. Brawo za kreatywne podejście do puzzli. Jeden mały minusik, za to że puzzle pomimo że układamy w kręgu trzeba ułożyć w odpowiednim miejscu, co nie jest jasne dla maluchów. Układanie ich w dowolnym miejscu powoduje rozwarstwianie się puzzli z racji ich nie dopasowania.

PUCIO PUZZLE?

Ostatnie puzzle to juz tradycyjne układanki. W zestawie do ułożenie są 3 ilustracje o zróżnicowanym poziomie trudności 16, 20 i 24 elementy. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość proste ale wymagają od dziecka skupienia i przypatrywania się szczegółom. Kolorystyka puzzli sprawia, że wcale nie są takie proste i nawet wprawiony w układanie puzzli 4 latek będzie musiał się trochę natrudzić.

Najlepsza rekomendacją puzzli jest to, ze dzieciaki je pokochały. Nawet Agatka, która do tej pory najchętniej układanie puzzli kończyła na wysypaniu wszystkich kompletów na jeden stosik, tymi się zainteresowała i sama przynosi aby poukładać. Martyna domaga się koniecznie gry  z Puciem także musimy chyba złożyć jakiś wniosek do wydawnictwa!