Kapitan Nauka dla przedszkolaków.

Przedszkolaki do wymagająca grupa odbiorców. Szczere do bólu. Często uparte, mają swoje zdanie i wiedzą czego chcą. Trudno im pogodzić się z odmową i porażką. Jednocześnie są chętne do podejmowania nowych zadań. Chcą się uczyć i odkrywać. Jednocześnie chłoną wiedzę  niczym gąbka. Dlatego warto wykorzystać dobrze ten czas. Wspierać dziecko na każdym etapie rozwoju, podsuwając fajne pozycje, które nie tylko będą zgodne z zainteresowaniami, ale też będą rozwijać ich spostrzegawczość i koncentrację podczas zabawy. Stąd też pokażemy Wam 3 rzeczy, które ostatnio pojawiły się w naszym domu i od razu się zadomowiły.

BAZGRAKI W PODRÓŻY

Wizja podróży samochodem z dzieckiem czesto kojarzy się rodzicom z jęczącym i znudzonym dzieckiem. Wcale nie musi tak być. Wspólna podróż może być fajna i przyjemna dla wszystkich. Aby tak było warto zabrać ze sobą książeczki z naklejkami i inne drobne zabawki, które sprawią, że czas minie szybko. Z racji, że podróże to nasze drugie imię, zawsze chętnie sięgamy po wszystko co z tym związane. Dlatego też Bazgraki od razu przykuły naszą uwagę.

Bazgraki w podróży

Czy są Bazgraki?

To książeczki z łamigłówkami dla dzieci w wieku 3-6 lat. Używając dołączonego suchościernego mazaka zadania można wykonywać wielokrotnie, co nam się bardzo podoba. Nie ma płaczu i lamentu, że się nie udało. Można próbować do woli, aż się uda! Podczas wykonywania zadań dzieci ćwiczą wykonywanie precyzyjnych lini i kształtów co doskonale przygotowuje do późniejszej nauki pisania. Zadania pozwalają dziecku przejść przez wszystkie etapy nauki rysowanie czyli rysowanie po śladzie, powtarzanie wzoru, pokonywanie labiryntu, łączenie dwóch przedmiotów poprzez narysowanie linii itd  Bazgraki sprawdzą się w samochodzie czy pociągu, ale równie dobrze możemy dać je dziecku w domu. Dobra zabawa murowana.

To co podoba nam się najbardziej to fakt, że zadania można wykonywać wielokrotnie. Do tej pory w naszym domu zainteresowaniem cieszy się 100 zabaw z bocianem Stefanem także jeśli Wasze dzieci lubią tego typu zadania to Bazgraki na pewno się im spodobają.

W serii ukazały się: Bazgraki w kosmosie, w podróży, w przedszkolu i wśród zwierząt.

BAZGRAKI W PODRÓŻY
ilustrator: Pola Augustynowicz
wiek: 3-6 lat
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 19,99zł

DOMINO OBRAZKOWE

Chyba wszystkie przedszkolaki chętnie uczą się liczenia. Nasza Martyna jest wśród nich, dlatego chętnie sięgamy po różne gry i pomoce które wspierają nas w nauce liczenia. Bez matematyki ani rusz. Tym bardziej warto ćwiczyć wspólnie liczenia poczas zabawy. Od niedawna mamy Domino obrazkowe  liczby. Jest ono dużo trudniejsze niż może się wydawać. O ile policzenie obrazków nie sprawia Martynie większego problemu, o tyle same cyfry jeszcze się jej mylą. Domino fajnie wprowadza maluchy w świat matematyki i gier logicznych. Ćwiczy skupienie i umiejętność dostrzegania powiązań. Co do jakości wykonania nie można mieć zastrzeżeń. Gruba tektura, poręczny rozmiar i fajne obrazki ze zwierzątkami.

Kapitan Nauka. Domino obrazkowe. Liczby 3+

Domino liczby
ilustrator: Magdalena Popovics
wiek: 3+
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 25,90zł

PUZZLE OBSERWACYJNE NA WSI

Nasza ostatnia propozycja to puzzle. Puzzli nigdy za dużo. Dlaczego? To świetny trening cierpliwości i koncetracji. Ważne w tym wszystkim jest to by dziecko nie układało ich z pamięci, a troche się przy tym musiało natrudzić. Warto więc proponować puzzle różnej wielkości, z różnymi obrazkami.

To co wyróżnia akurat te puzzle to dołączony plakat, który jest tego samego rozmiaru co układanka. Bardzo nam się to podoba i świetnie się sprawdza. Niby nic wielkiego ale naprawdę super! Dookoła głównego obrazka znajduje się ramka, na której są różne nieduże obrazki. Zadaniem dziecka po ułożeniu układanki jest odszukanie tych obrazków na ilustracji.

Puzzle składają się z 54 elementów także idealnie sprawdzą się dla przedszkolaków.

Kapitan Nauka. Puzzle obserwacyjne. Na wsi 4+ (54 elementy + plakat XXL)

Puzzle obserwacyjne. Na wsi
ilustrator: Gabriela Bieniek-Zaremba
wiek: 4+
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 29,90zł

Jeśli szukacie więcej fajnych zabaw i książek dla przeszkolaków to koniecznie zajrzyjcie do kategorii DZIECKO.