Marysia ma Rysia w Gdyńskim Centrum Kultury

Marysia ma Rysia w Gdyńskim Centrum Kultury

Mieliśmy niesamowitą okazję być na premierze wspaniałego muzycznego spektaklu dla dzieci Marysia ma Rysia w Gdyńskim Centrum Kultury.

Główną bohaterką jest Marysia, która właśnie obchodzi swoje urodziny. Jej marzeniem było dostać złotą rybkę. Spełnienie marzeń nie zawsze jest jednak takie proste i ukochani rodzice podarowali córce glonojada. Możecie sobie wyobrazić rozpacz małej dziewczynki, która nie dostaje wymarzonego prezentu.. Jest rozczarowana i zła. Okazuje się również, że Rysio także nie był zachwycony, faktem że nie mieszka już w sklepowym akwarium.

Jak myślicie czy Marysia spełni swoje marzenie i zdobędzie złotą rybkę, a Rysio glonojad wróci do sklepu?

Marysia ma Rysia to muzyczne przedstawienie o przyjaźni i o tym, że warto pomagać innym dla dzieci w wieku 3+. Okazuje, że nie zawsze to czego pragniemy jest tym czego tak naprawdę potrzebujemy. Całość ubrana w przezabawne dialogi, świetnie dobrane piosenki i wyśmienitą grę aktorską. Zachwycone będą przedszkolaki ale i nieco starsze dzieci. Gwarantuje, że wszystkie maluchy będą śpiewać :

Jestem sobie przedszkolaczek,
jestem WAŻNY i coś ZNACZĘ!

.

Ogromny plus za fajnie dobrane, dobrze znane dzieciom piosenki, w genialnej aranżacji. Piękne kostiumy i bardzo dobra scenografia sprawiają, że całość jest wyśmienita.

Jeśli jeszcze nie byliście z dziećmi w teatrze i zastanawiacie się nad pierwszą rodzinną wizytą to z całego serca polecamy Wam Marysia ma Rysia. Jestem pewna, że wyjdziecie tak samo oczarowani jak my, a Bartłomieja Sudaka w roli glonojada Rysia z całą pewnością zapamiętacie na długo. To będzie wspaniała przygoda!

Autor: Emil Płoszajski Reżyseria: Agnieszka Płoszajska Muzyka: Ignacy Wiśniewski Kostiumy i scenografia: Aleksandra Harasimowicz Ruch sceniczny (konsultacje): Michał Cyran
OBSADA
Marysia – Julia Ostaszewska Glonojad – Bartłomiej Sudak Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka – Justyna Kacprzycka Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka – Mateusz Deskiewicz

Bilety w cenie 25zł

Z racji, że zdjęć w czasie spektaklu robić nie można (co jest zupełnie zrozumiałe) wszystkie użyte w tym poście fotografie pochodzą z oficjalnego kanału FB Gdyńskiego Centrum Kultury i są autorstwa Sebastiana Mul.