Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi

Dusia i Psinek-Świnek, Nasza Księgarnia

Ksiązka to idealny kompan podróży. Nie ma wycieczki na którą nie zabieramy ze sobą książek. Jadąc samochodem zabieramy pokaźny zestaw ulubionych tytułów, a gdy przesiadamy się na komunikację miejską coś poręcznego co zmieści się w plecaku. Choć mamy swoje ulubione pozycje i serie to staramy się wciaż szukać czegoś fajnego i nowego. Czasem zaglądając do pobliskiej biblioteki, innym razem buszując po półkach w księgarni. Z racji, że nasza Martyna jest aktualnie dzielnym przedszkolakiem to najchętniej czyta o przygodach swoich rówieśników. Takim oto sposobem natrafiliśmy na serię

Dusia i Psinek-Świnek

Dusia, a w zasadzie Magdalena Felicja to mała, rezolutna dziewczynka, która poznaje otaczający ją świat wraz z rodzicami i ukochanym Psinkiem-Świnkiem. Do naszej domowej bilioteczki trafiła 3 część Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi.  Choć to było nasze pierwsze spotkanie z Dusią to od razu się polubiłyśmy i zagościła na stałe wśród książek po które sięgamy regularnie wieczorami.

Zacznijmy jednak od tego, że ta książka bardzo dobrze się zaczyna

Codziennie wieczorem tata czyta Dusi na dobranoc jakąś śmieszną bajkę. To znaczy prawie codziennie – bo czasem czyta też Dusi mama, choć tacie czytanie idzie dużo lepiej. Dlaczego lepiej? Bo kiedy w bajce szczeka jakiś pies, to tata też szczeka. A potem jeszcze biega dookoła stołu, podnosi nogę i udaje, że robi siuisu. Dusia pęka wtedy ze śmiechu.
Nie, mama niczego takiego nie robi. Ale za to szyje śliczne przytulanki.

Dusia uwielbia bajki, jak każda mała dziewczynka. Zwykle czyta piękne historię o księżniczkach, tym razem chciała jednak usłyszeć STRASZNĄ bajkę na dobranoc. Tata opowiada jej bajkę o zielonym potworze -łobuzie, który po kryjomu wyjada ciasteczka i nie zakręca pasty do zębów!  Dusia trochę się boi.

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi

Dusia jest przedszkolakiem, który czasem się śmieje, a czasem złości. Towarzyszą jej róźne emocje. Czyli dokładnie tak jak nam na codzień. Przez całą książkę przebija się obraz szczęśliwej rodziny, która lubi spędzać ze sobą czas i świetnie się przy tym bawi. Rodziny, która słucha i rozmawia ze sobą.

Książka pozwala zmierzyć się dzieciom z tym czego się boją. Pokazuje, że każdy może czasem czuć się zaniepokojony. Tekst jest prosty i przyjazny w odbiorze dla przedszkolaków. Treść nie zajmuje całych stron, dzięki czemu znalazło się sporo miejsca na przepiękne ilustracje, które sprawiają, że całość jest niesamowicie przystepna dla kilkulatków.

Zdecydowanie polecamy!

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi

Dusia i Psinek-Świnek. Nikt się nie boi
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Marta Kurczewska
wiek: 0-6 (naszym zdaniem 4+)
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
cena: 19,90zł