Klockownia w Gdańsku

Klockownia – Gdańsk (CH Manhattan)

Klockownia to miejsce jakiego brakowało na mapie Trójmiasta. Od dawna chciałam odwiedzić to miejsce, bo słyszałam dużo dobrego. Jednak zanim udało nam się w tym celu odwiedzić Warszawę, to powstała kolejna Klockownia. Tym razem w Gdańsku ♥

Nie jest to typowa, pstrokata, głośna sala zabaw dla dzieci. To coś więcej. Jasne, przestronne miejsce. Bez dudniącej głośnej muzyki. Są za to różne rodzaje klocków i tych klocków jest cała masa. Nie da się w czasie jednej wizyty pobawić wszystkim. Czysto teoretycznie to miejsce dla osób, które kochają klocki.

Jednak jeśli Wasze dzieciaki nie garną się specjalnie do klocków, to po wizycie w tym miejscu może się to zmienić.

Do dyspozycji mamy wiele różnych rodzajów klocków: od małych lego, poprzez duże klocki-cegły, aż po klocki konstrukcyjne. Naprawdę jest w czym wybierać. Nie skłamię jak napiszę, że zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia ♥

Klockownia przewidziana jest dla dzieci od 9 miesiąca. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano oddzielną strefę, w której znajdują się między innymi miękki magnetyczne klocki, z których można budować świetne przestrzenne (stabilne) budowle. Strefa dla najmłodszych położona jest tuż przy miejscu, w którym rodzice mogą usiąść i napić się kawy. Zresztą cały podział powierzchni w Klockowni jest naszym zdaniem całkiem udany 😉

To co bardzo nam się podoba, to fakt że jest tu mnóstwo światła dziennego. Duże okna wraz z fajnie zagospodarowaną przestrzenią sprawiają, że naprawdę przyjemnie spędza się tutaj czas!

Czym jest Klockownia?

To połączenie placu zabaw i centrum edukacji. Zabawa klockami sprzyja rozwijaniu logicznego myślenia, wyobraźni i koncentracji. Pierwsze sukcesy w budowaniu są niebywałym osiągnieciem dla dziecka. Dzięki temu, że klocki mają różną strukturę, kształt i wielkość nie ma miejsca na nudę.

Klockownia to miejsce w którym dzieci uczą się poprzez zabawę, a więc to najlepsze (obok wspólnej zabawy) co możemy sprezentować dziecku!

Kolejnym atutem tego miejsca jest fakt, że obok siebie mogą bawić się dzieci w różnym wieku. Budując budowle na różnym poziomie zaawansowania, pomagają sobie, podpowiadają. Uczą się współpracować i działać w grupie.

Miejsce, które przyciąga dzieciaki jak magnes to żuraw, za pomocą którego możemy przenosić klocki z jednej budowy na drugą. Absolutnie genialny pomysł! To zadanie uczy dziecko koordynacji wzrokowo-ruchowej. Brawo!

Rodzice mogą bawić się razem z dziećmi, ale jeśli zapragną napić się kawy czy herbaty to mogą to zrobić w strefie ze stolikami, która jest jasna, czysta i schludna. Znowu brawo!

Klockownia w Gdańsku to jedno z tych miejsc które możemy polecić z czystym sumieniem. Świetnie bawić się tu będzie zarówno 2 latek jak i 4 czy 8 latek, a i rodzice nudzić się nie będą podczas zabawy klockami;)

Gdzie znaleźć Klockownie w Gdańsku?

2 piętro Galerii Manhattan. Klockownia czynna jest również w niedziele niehandlowe (parking jest płatny).

Cennik i godziny otwarcia najlepiej sprawdzić na stronie Klockowni

♥♥♥♥ 
∴ Będzie nam super miło jeśli dołączysz do nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Jeśli spodobał Ci się nasz tekst udostępnij go dalej ♥
∴ Możesz też do nas zawsze napisać – aleksandra@okiemalexa.pl albo zostawić po sobie ślad pod tym postem.