Przytul Polske

Przytul Polskę w Gdańsku

Do końca sierpnia 2019 w Gdańsku można odwiedzić świetną wystawę “Przytul Polskę”. Tytułem wstępu chciałabym tylko nadmienić, że to jest wystawa, na której dużo zależy od Was i Waszych dzieci. To Wasze zaangażowanie w zwiedzanie jest kluczem do sukcesu. Możecie spędzić tu 5 minut albo 2h. Wszytko zależy od Was. Zachęcamy, by przejść tę wystawę razem. Próbując sił w łamańcach językowych, czytając książki, słuchając muzyki, grając w klasy i rozwiązując quiz. Bawcie się razem, a będzie super!

Co wyróżnia wystawę Przytul Polske, spośród innych atrakcji skierowanych do rodzin?

Przede wszystkim tematyka wystawy. Kuratorki wystawy na tapetę wzieły bowiem temat polskości, wspólnoty i patriotyzmu. Jest zatem okazja by porozmawiać o języku i kulturze.

Przestrzeń wystawy “Przytul Polskę” została podzielona na kilka stref. Można m.in:
Posłuchać poloneza Chopina. Sama byłam zaskoczona, jak bardzo Martynie ta część się spodobała. I uwierzcie mi, że nie była to tylko fascynacja spowodowana możliwością założenia słuchawek. W kąciku kibica można założyć śmieszne okulary czy ubrać tradycyjne wianki. Jest przy tym mnóstwo śmichu i zabawy, a zdjęcia stanowią fajną pamiątkę do rodzinnego albumu.
.

Możecie, a nawet musicie przytulić się do wielkiej poduchy w kształcie Polski i rozsiąść się wygodnie w fotelu! ♥  W tajemnicy Wam powiem, że taką poduchę to mogłabym mieć w domu 😉 Powinni ją wprowadzić do sprzedaży.

Kolejny element wystawy to przejście przez deszcz pierogów i pokolorowanie fajowskie kolorowanek. Znów temat polskości na tapecie. Kolorowanki są bowiem nie byle jakie. Można wybrać słoik z konfiturami, ozdobić piękny talerzyk używając własnoręcznie wyciętych warzyw i owoców. Jest klej, kredki i nożyczki, zatem jest sporo fajnej zabawy.

.

Dziewczynom najbardziej podobała się strefa PrzytuLas.  Tutaj mamy możliwość poznać ptaki, które występują w Polsce. Ułożyć leśne mandale, przytulić się do leśnych zwierzaków i po prostu się pobawić.

Na którą zupę byście zagłosowali?

Warto też zagrać w klasy próbując powiedzieć “łamańce” językowe jak: Szedł Sasza suchą szosą” czy “Chrząszcz brzmi w trzcinie..” Jest też okazja do refleksji, by zastanowić się: “Czym jest patriotyzm?” i jakie zasady powinny obowiązywać w kraju. Obowiązkowym elementem jest rozwiązanie quizu “CZY JESTEŚ JAK INNI POLACY”

Za nim wyjdziecie, nie zapomnijcie napisać/narysować co w Polsce lubicie najbardziej 😉

Co gdzie i jak?

Wystawa jest bezpłatna.

Godz. otwarca: Wtorek-Niedziela 10:00-18:00

Gdzie: Centrum Hevelianum (Gradowa 6, 80-802 Gdańsk)

Dalej wystawa ‘Przytul Polskę’ rusza do

📍 Katowic 5.09 – 6.10
📍 Warszawa 7.11 – 8.12

♥♥♥♥ 
∴ Będzie nam super miło jeśli dołączysz do nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Jeśli spodobał Ci się nasz tekst udostępnij go dalej ♥
∴ Możesz też do nas zawsze napisać – aleksandra@okiemalexa.pl albo zostawić po sobie ślad pod tym postem.