Prezent marzeń – Hotel Wieniawa

Dostaliśmy jakiś czas temu od firmy Prezent Marzeń możliwość wybrania sobie jednej rzeczy spośród dostępnych w ich katalogu, która sprawiłaby nam radość. Pierwszą moją myślą było wybranie jakiejś rodzinnej atrakcji, potem stricte dla dziewczyn, a na koniec pomyślałam, a może by tak coś dla nas? Już kilkakrotnie  zakładaliśmy, że chociaż raz w miesiącu wyrwiemy się gdzieś  we dwójkę. Jak to zwykle bywa, zawsze było coś ważnego i plany wspólnego wyjścia na kolację czy do kina schodziły na dalszy plan. W ciągu minionego roku udało nam się to zaledwie kilkukrotnie. Znacie to?

Postanowiliśmy skorzystać z okazji, która sama nam się podsunęła. Wybraliśmy 1 dniowy pobyt w hotelu Wieniawa niedaleko Gdyni. Nie, nie wcale nie mamy dość podróży z dziećmi. Warto jednak czasem naładować baterię i wybrać się gdzieś tylko we dwoje.

Jak wygląda realizacja vouchera od Prezent Marzeń?

Voucher dostaliśmy kurierem. Ładnie zapakowany, idealny na prezent 😉 Sprawdziliśmy na stronie, jak to działa. Napisaliśmy do hotelu w celu sprawdzenia dostępnych miejsc. Aby potwierdzić rezerwację należało przesłać zdjęcie bądź numer vouchera. Całość przebiega sprawnie i bez komplikacji, chociaż musieliśmy się upomnieć o potwierdzenie rezerwacji ze strony hotelu.

Gdzie się wybraliśmy?

Do hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym. Nasz pobyt to zaledwie jedna noc (od 14:00 do 12:00). Zdecydowaliśmy się na przyjazd z piątku na sobotę. Dziewczyny z przedszkola i żłobka odebrali dziadkowie, my natomiast ruszyliśmy od razu po pracy. Dzięki temu mieliśmy potem jeszcze całkiem spory kawał weekendu, który mogliśmy spędzić we czwórkę. Choć teraz pewnie wybralibyśmy się z soboty na niedziele, bo zgodnie stwierdziliśmy, że trochę zabrakło nam czasu.

Hotel Wieniawa położony jest ok 45km od Gdańska. Główna część hotelu znajduje się w zabytkowym XIX w pałacu. Jest to kameralnie miejsce. W nowo wybudowanym dworku jest 15 pokoi, natomiast w zabytkowym pałacu 16.

hotel wieniawa rekowo

hotel wieniawa rekowo

Dojazd do tego miejsca jest mało zachęcający. Już nawet zastanawialiśmy się, czy aby na pewno dobrze jedziemy. Prowadzi tu dość dziurawa droga. Od przodu pałac prezentuje się dość niepozornie. Zdecydowanie lepiej wygląda z drugiej strony.

Co otrzymujemy w ramach wybranego vouchera?

  • nocleg w pokoju 2-osobowym
  • śniadanie w formie bufetu szwedzkiego
  • obiadokolacja w pałacowej restauracji
  • dostęp do hotelowego basenu z hydromasażem i strefy saun

Nasze wrażenia z pobytu w hotelu Wieniawa

Z racji, że jest to obiekt 4* to i nasze wymagania były nieco większe niż do obiektów, w których zwykle śpimy. Największym autem tego miejsca zdecydowanie jest rozległy teren należący do obiektu. Duża ilość zieleni sprawia, że można się wyciszyć i odpocząć od zgiełku miasta po zabieganym tygodniu.

Drugi atut, szczególnie istotny przy kapryśnej pogodzie na Pomorzu to basen z dużą przeszkloną ścianą. Basen nie jest duży, ale bardzo urokliwy. Do dziś żałuje, że w piątek nie chciało mi się póść na basen i poszliśmy dopiero w sobotę rano.

Nasz pokój znajdował się w nowej części budynku, na piętrze. Sam pokój swoim wystrojem nas nie zachwycił. Był poprawny, choć widać było pewne niedociągnięcia. Największym jednak minusem był fakt, że w pokoju było głośno. Dźwięk, który uprzykrzał nam pobyt to zamontowana na dachu klimatyzacja. Jak już poszliśmy spać było ok, ale oglądanie filmu było utrudnione. Także niestety marzenia o spokojnym cichym poranku nie do końca się ziściły. Poranek jednak znacznie się poprawił, gdy zjechaliśmy piętro niżej na basen 😉

W ramach naszego pakietu mieliśmy dostępną obiadokolację oraz śniadanie. Restauracja znajduje się w zabytkowej części hotelu. Trzeba więc przejść do drugiego budynku. Latem czy wiosną to nie problem, zimą niektórym może przeszkadzać.

Przy ładnej pogodzie polecamy śniadanie zjeść na tarasie z widokiem na ogród. Poranna kawa od razu smakuje lepiej! Tak rozpoczęty dzień musi być udany ♥ Wystrój restauracji to zdecydowany atut tego miejsca. Wpisuje się w dawny charakter budynku. Co do oferowanego jedzenia, to wybór nie jest bardzo duży, ale wystarczający przy założeniu diety ogólnej. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest to nieduży obiekt. Jedzenie naszym zdaniem było poprawne. Nie można mu nic zarzucić, ale też nie zapadło nam jakość szczególnie w pamięć.

Hotel Wieniawa to miejsce z ogromnym potencjałem. Mają jeszcze trochę pracy przed sobą. Dobre miejsce na krótki wypad za miasto, rodzinną uroczystość czy imprezę firmową.

Jak oceniamy Prezent Marzeń?

Od strony organizacyjnej (dostawy, komunikacji itp) nie mamy żadnych zastrzeżeń. Całość przebiega naprawdę sprawnie. Wybór opcji prezentowych jest duży. Można znaleźć ciekawe atrakcje w różnym zakresie cenowym. Mieliśmy okazję wykorzystać niedawno prezent urodzinowy w postaci jazdy off road i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że w obu przypadkach realizacja vouchera przebiegła bez najmniejszych problemów.

♥♥♥♥ 
∴ Będzie nam super miło jeśli dołączysz do nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Jeśli spodobał Ci się nasz tekst udostępnij go dalej ♥
∴ Możesz też do nas zawsze napisać – aleksandra@okiemalexa.pl albo zostawić po sobie ślad pod tym postem.