Biblioteka przedszkolaka

Jesień to czas, gdy czytamy dużo więcej niż w miesiącach wakacyjnych. Fakt, że na dworze szybko robi się ciemno, a deszczowe dni przeważają nad tymi słonecznymi, sprzyja spędzaniu czasu na czytaniu i graniu w gry planszowe. Znacznie częściej odwiedzamy bibliotekę, ale i wzbogacamy naszą biblioteczkę o nowe pozycje.

Mali czytelnicy to wymagający odbiorcy. Często pierwsze wrażenie jest gwarancją sukcesu. Jeśli książka nie spodoba się od razu, to potem ciężko nakłonić, by usiąść do niej ponownie. Natomiast są czasem takie książki, które dajesz dziecku do ręki i od razu wiesz: Tak to jest to!

Tak właśnie było z wieloma propozycjami, które ukazały się nakładem wydawnictwa Kapitan Nauka. Dlatego też często sięgamy po ich nowości.

Pepe leci samolotem

Ta książka idealnie wpasuje się w krąg naszych zainteresowań 😉 Pepe po raz pierwszy w życiu leci samolotem wraz z mamą. Na kolejnych kartkach wyruszamy w podróż samolotem razem z małym chłopcem. Pierwszy raz w samolocie to często niemałe wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Dlatego warto się wspólnie do tego przygotować wcześniej, a ta książka idealnie się do tego nadaje. W najdrobniejszych szczegółach uczestniczymy w każdym etapie podróży. Zaczynając od stania w tłumie ludzi, poprzez kontrole bagażu i dokumentów, start samolotu, aż do lądowania. Dzięki temu łatwiej dziecku zrozumieć co go czeka w nadchodzącej podróży. Zdecydowanie warto przeczytać to przed wycieczką, ale również zabrać książkę ze sobą do samolotu i czytać ją w trakcie lotu. To się naprawdę sprawdza.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i my się z tym całkowicie zgadzamy. Naszym zdaniem to obowiązkowa pozycja w biblioteczce przedszkolaka, z którym planujecie wyruszyć na wakacje samolotem.

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem
Autor: Anna-Karin Garhamn
wiek: 3-6 lat
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 19,99zł
Może zainteresuje Cię również

Pepe jeżdzi na rowerze

To kolejna z serii książeczek o małym chłopcu. Pepe wiele rzeczy robi po raz pierwszy. Jak to w życiu bywa, nie wszystko udaje się od razu. Tak jest też jazdą na rowerze. Pepe wraz z mamą udają się do sklepu, gdzie chłopczyk wybiera swój pierwszy wymarzony rower. Okazuje się jednak, że jazda na rowerze to nie taka prosta sprawa i pierwsze próby jazdy kończą się niezłym upadkiem i złością. Chłopiec, widząc jak jeżdżą inne dzieci, postanawia spróbować jeszcze raz. Co z tego wyniknie, musicie sprawdzić sami.

To, co podoba nam się w obu książkach to przyjemna grafika i poręczny rozmiar książki. Taka mała rzecz, a dla nas istotna, bo ulubione ksiażki często zabieramy ze sobą na wycieczki czy to do samolotu, czy pociągu. Kolejnym atutem jest długość. Nie za długa, nie za krótka jak na możliwości przedszkolaków. Do tego serie książeczek u nas sprawdzają się całkiem nieźle. Najpierw była Kicia Kocia, potem Pucio, po drodze jeszcze Basia, a teraz dołączył do tego kręgu Pepe. Jedyne co trochę czasem się myli to imię chłopca, które brzmi podobnie do głównej bohaterki popularnej bajki o śwince Peppie

Informację o wszystkich dostepnych książeczkach z serii znajdziecie na stronie wydawnictwa Kapitan Nauka.

pepe jezdzi na rowerze

Pepe jeździ na rowerze
Autor: Anna-Karin Garhamn
wiek: 3-6 lat
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 19,99zł

Trzecia ksiązka, którą chciałam Wam dziś pokazać to

Łajka, kosmiczny pies

Wobec tej pozycji miałam największe oczekiwania. Wszystko to za sprawą mojego zamiłowania do wschodnich klimatów 😉 Korzystając z okazji, że mówimy o psie w kosmosie, polecam Wam obejrzeć razem z dziećmi bajkę “Biała i Strzała podbijają kosmos”. Być może będzie to dobry wstęp do poniższej książki.

Otwierając książkę przenosimy się w podróż po kosmosie. Naszym przewodnikiem jest tytułowa Łajka, która zapoznaje nas z kilkoma rosyjskimi słowami, ale również z takimi terminami jak pył kosmiczny, meteoroid, sztuczny satelita i wiele, wiele innych.

Grafika sprawia, że nasza Martyna od razu zabrała się do oglądania. Choć przyznam od razu, że jest to bardziej wymagająca pozycja od dwóch pierwszych dlatego tutaj sugerowany wiek to 5+ Można próbować też z czterolatkiem.

Łajka, kosmiczny pies

Czy historia Łajki ma happy end? No nie do końca. Dlatego ta pozycja może być dobrym wstępem do rozmowy o szacunku wobec zwierząt.

Łajka, kosmiczny pies

Pepe leci samolotem
Autor: Kim Crabeels
Ilustrator: Emma Thyssen
wiek: 5+
wydawnictwo: Kapitan Nauka
cena: 36,90zł

Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Kapitan Nauka.
Jeśli jesteście ciekawi jakie inne pozycje mamy w naszej bibliotece przedszkolaka to zajrzyjcie również do poprzednich wpisów.

Dusia i Psinek-Świnek, Nasza Księgarnia

Geografia dla dzieci

♥♥♥♥
∴ Będzie nam super miło jeśli dołączysz do nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Jeśli spodobał Ci się nasz tekst udostępnij go dalej ♥
∴ Możesz też do nas zawsze napisać – aleksandra@okiemalexa.pl albo zostawić po sobie ślad pod tym postem.

Dziękujemy wydawnictw Nasza Księgarnia za zaufanie jakim nas obdarzają i udostępnienie swoich nowości ♥