3 miejsca dla dzieci w Gdańsku

3 miejsca dla dzieci w Gdańsku

Sali zabaw w Gdańsku jest całkiem sporo. Czasem zdarza nam się je odwiedzić. Pisaliśmy Wam wcześniej o sali zabaw Honolulu w Metropolii i Playground Arena w Stadion Energa. Raz na jakiś czas można zajrzeć, ale co do zasady jest strasznie głośno, co jest męczące nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Przez długi okres brakowało w Gdańsku miejsc nieco spokojniejszych od typowych sal zabaw. To się zmieniło. Dlatego dziś chcieliśmy Wam przedstawić 3 miejsca dla dzieci w Gdańsku, do których zaglądamy z przyjemnością. Choć, nie możemy nazwać siebie stałymi bywalcami, bo zwykle wybieramy aktywność na dworzu lub wizyty w muzeum, to jednak obecność takich miejsc cieszy.

KAWA I ZABAWA

Zlokalizowana we Wrzeszczu, jednak nie w jego ścisłym centrum. Idąc z dworca we Wrzeszczu, czeka Was około 30 minut spacerkiem albo 5 przystanków autobusem 124 (przystanek Ciołkowskiego). Kawa i Zabawa to kameralna kawiarnia z miejscem do zabawy dla dzieci. Można tu napić się dobrej kawy i zjeść pyszne ciacho. Do tego znajdziecie tu trochę fajnych hand made rzeczy do kupienia dla dzieci. Byliśmy tu kilkanaście razy. Nasza Martyna świętowała tu swoje 4 urodziny (tak jak 3/4 jej przedszkolnej grupy 😉 ). Sporo tutaj wydarzeń i warsztatów dla dzieci. Warto zaglądać na ich FB.

fajne miejsce dla dzieci w Gdańsku. kawa i zabawa

Część do zabawy można w zasadzie podzielić na 3 części. Pierwsza to oddzielona strefa dla maluszków. Jest tam trochę zabawek, mini zjeżdżalnia z kulkami i 2 tablice manipulacyjne na ścianie. W części drugiej znajdują się książki i zabawki takie jak wózek dla lalek. Trzecia część, na której dzieciaki spędzają najwięcej czasu to małpi gaj. Oprócz tego jest oddzielna salka, gdzie organizowane są warsztaty i urodzinki.
Kawiarnia jest nieduża i kameralna. Praktycznie z każdego miejsca w części kawiarni widać dzieci bawiące się w części przeznaczonej do zabawy.

Bywa tu gwarno, ale znacznie ciszej niż na dużych salach zabaw. Przed wizytą warto zajrzeć na ich FB, bo zdarza się, że ze względu na imprezy zamknięte np. urodziny godziny otwarcia ulegają zmianie.

fajne miejsce dla dzieci w Gdańsku, Kawa i zabawa Gdańsk

Kawa i Zabawa, Gdańsk
Adres: Wrzeszcz, Bolesława Chrobrego 79 C
Część dla dzieci jest płatna. Ceny są przystępne.

 

KLOCKOWNIA

O Klockowni już Wam kiedyś wspominaliśmy. Mieliśmy w planach odwiedzić ją w Warszawie, ale za nim nam się to udało to otworzyła się w Gdańsku ♥ To kolejne miejsce, do którego warto zaglądać w Gdańsku. Zlokalizowana jest w samym sercu Wrzeszcza, w galerii handlowej Manhattan. Dlaczego nie jest to zwykła sala zabaw? Nie ma tu głośnej muzyki, zjeżdżalni i konstrukcji typowych dla sal zabaw. Jest za to całe morze klocków, które sprzyjają kreatywnej zabawie. Klocków jest naprawdę mnóstwo. Rodzajów tyle, że wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu niektórych z nich. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno roczne maluchy, jak i znacznie starsze dzieci. Nie mogło oczywiście zabraknąć kawy dla rodziców 😉

fajne miejsce dla dzieci w Gdańsku, klockownia

Klockownia, w porównaniu do dwóch pozostałych miejsc, jest zrobiona z rozmachem (w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Jest znacznie większa. Zabawa klockami to możliwość zabawy dzieci w różnym wieku w jednym miejscu. Dzieci mogą budować konstrukcje adekwatne do swojego wieku lub współdziałać tworząc razem.

fajne miejsce dla dzieci w Gdańsku, klockownia

Klockownia, Gdańsk
Adres: Galeria Manhattan, al. Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk, +48 609 119 133
Aktualne ceny najlepiej sprawdzić na stronie Klockowni.
Ich filie znajdziecie także w Warszawie i Wrocławiu.

 

BUDUMI

Otwarte dość niedawno. W całkiem fajnej lokalizacji 😉 We Wrzeszczu, niedaleko galerii handlowej Galeria Bałtycka na nowym osiedlu Garnizon. To kolejne po Klockowni Centrum Kreatywnej Zabawy. Znacznie mniejsze niż Klockownia. Bardziej kameralne, ale to wcale nie jest minus. Choć nie ma tu efektu ŁAŁ, gdy wchodzisz, to czas mija nie wiadomo kiedy. Budowanie z klocków jest wciągające 😉 2h wizyta nie będzie przesadą. Uwierzcie w swoje dzieci i dajcie szanse, by ich wyobraźnia się rozwijała w czasie budowy klockowych konstrukcji. Klocki są po 1000 krotność lepsze dla dzieci od głośnych interaktywnych zabawek.

fajne miejsce dla dzieci w Gdańsku, Budumi Gdansk

Budumi Gdansk

Tak samo jak w dwóch pozostałych miejscach są tu organizowane warsztaty i zajęcia dla dzieci. Można także zorganizować urodzinki. Klocki jak to klocki są niezwykle kolorowe. Natomiast wnętrze Budumi ma stonowane kolory, dzięki czemu nie jest przesadnie pstrokato.

Budumi, Gdańsk
Adres: Gdańsk, ul. Hemara 19 (Garnizon), tel. 692 997 902
Aktualne ceny najlepiej sprawdzić na stronie Budumi.

 

♥♥♥♥
∴ Będzie nam super miło jeśli dołączysz do nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Możesz też do nas zawsze napisać – aleksandra@okiemalexa.pl albo zostawić po sobie ślad pod tym postem