Niedziela dla rodziny

Niedziela dla rodziny

.

Niedziela dla rodziny – projekt na 2018 rok.

Dzieci rosną bardzo szybko, a my chcemy je w tym czasie obserwować i wspierać. Dlatego postanowiliśmy, że każdą niedzielę w roku będziemy spędzać razem. Odkrywając okolicę, wyruszając na dalekie wyprawy, ale też czytając książki w domowym zaciszu czy piekąc wspólnie ciasteczka. Zakupy i pranie mogą poczekać.

.

Dlaczego niedziela?

Niedziela to dzień który zwykle oboje mamy wolne. Niedziela to nasz plan minimum. W miarę możliwości będą to całe weekendy. Nie chodzi tu o konkretny dzień tygodnia, także jeśli chcecie się przyłączyć, a niedziela to u Was dzień pracujący nic nie stoi na przeszkodzie by Wasza niedziela była w środę 😉

 

Co planujemy?

Chcemy chociaż raz w tygodniu nieco zwolnić. Spędzić cały dzień na 100% razem. W planach są jednodniowe wycieczki po okolicy. W tym roku stawiamy przede wszystkim na odkrywanie naszej okolicy. Także spodziewajcie się, że zalejemy Was atrakcjami województwa Pomorskiego. W planie są oczywiście też dalsze wypady ale zobaczymy co rok przyniesie. Nie wykluczone, że czasem zaszyjemy się w domu pod kocem czytając książki i układając wspólnie puzzle.

Najważniejszy jest wspólnie spędzony czas, tak by wszyscy byli zadowoleni.

Dodatkowo nasze działania będziemy uwieczniać na wspólnych zdjęciach, których do tej pory mieliśmy dość mało. Pierwszy krok za nami. Pilot do aparatu i kijek do selfie już są 😉 Także mamy nadzieję, że w efekcie zapełnimy album zdjęciami naszej czwórki, które będą świetną pamiątką.

 

W całej akcji chodzi przede wszystkim o wspólnie spędzony czas w taki sposób jaki najbardziej lubimy czyli aktywnie i w podróży. Czego efektem ubocznym mają być rodzinne zdjęcia.

Będziemy publikować relację na naszym FB i Instagramie używając hasztagu

#niedzieladlarodziny

 

Zasady

Cała akcja trwa rok. Czyli 52 tygodnie, ale możecie dołączyć w każdej chwili! Przez kolejne 52 tygodnie niedziela to nasz czas dla rodziny, jeśli będzie to cały weekend tym lepiej. W tym czasie wyruszamy na małe i duże wyprawy. Odkrywamy wspólnie świat. Robimy zdjęcia, a potem tworzymy dziennik wypraw. We wpisach na blogu, będziemy zamieszczać plik do pobrania, w którym znajdziecie nasz dziennik w wersji do wypełnienia.

Mamy nadzieję, że się przyłączycie!

 

Ps. Ta piękna grafika na górze jest autorstwa Rysotwory

.

Nasze relacje z akcji Niedziela dla rodziny (a może nawet cały weekend)

Gdańsk, Ośrodek Kultury Morskiej

Gliwice z dzieckiem

Katowice, Muzeum Śląskie

Władysławowo na weekend, pensjonat Wojciech